Advert
Advert

Vosvoscular yaylada buluştu

Vosvoscular yaylada buluştu
Vosvoscular yaylada buluştu Küçük Menderes
Bu içerik 500 kez okundu.

Ödemiş’in kurtuluşunun 97. yılı kapsamında gerçekleşen kültür ve sanat etkinlikleri, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz cumartesi günü Gölcük Mahallesi’ne Türkiye’nin farklı illerinden rengarenk vosvoslar ile gelen 60 kişi, Akçay Piknik Alanı’nda kamp yaptı. Soğuk geçen kamp akşamının ardından pazar günü kortej yapan 30 vosvos, Gölcük’te vatandaşlara renkli dakikalar yaşattı.

”Vosvos bir tutku”

Küçük Menderesli Vosvosçular üyesi Melih Erakyol, ”Küçük Menderesli Vosvosçular olarak yaklaşık yedi yıldır Ödemiş ve çevresinde çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bozdağ-Mermeroluk, Bademli ve Birgi’de düzenli olarak kahvaltı ve kamp etkinlikleri düzenliyoruz. Bu etkinliklere Türkiye’nin pek çok bölgesinden katılımcılar da geliyor. Bu sefer, Ödemiş’imizin kurtuluşunun 97. yılı kapsamında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in önderliğinde Gölcük’te kamp yapıyoruz. İstanbul, İzmir, Aydın,  Bursa ve yakın illerden vosvoslarıyla gelen çok vatandaşımız var. Yaklaşık 30 vosvos ve 60 kişi ile güzel bir etkinlikte buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vosvos bir tutku. İnsanların zamanında değer vermediği araçlar ile farklı illerden gelen insanlar, bu araç sayesinde birbiriyle tanışma ve kaynaşma imkanı buluyor. Bu etkinlikte bize öncü olan Ödemiş Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

Kampın ardından Gölcük Mahallesi çevresinde vosvos korteji düzenleyen grup, pazar günü Ödemiş Kent Konseyi, Koza-DER ile Efe Dağcılık’ın da katılımıyla Gölcük Gölü çevresinde çevre temizliği de yaptı.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"