Advert
Advert

Ödemiş'in ürünleri İstanbul'da tanıtılacak

Ödemiş'in ürünleri İstanbul'da tanıtılacak
Ödemiş'in ürünleri İstanbul'da tanıtılacak Küçük Menderes
Bu içerik 637 kez okundu.

3-13 Eylül tarihleri arasında kurulan Ödemiş Milli Fuarı’nda ilçedeki üreticilerle görüşmeler yapan İstanbul’daki Ödemiş Kültür, Tanıtma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Gölcük, Ödemiş’te yetişen tarımsal ürünlerin İstanbul’da tanıtılması için çaba göstereceklerini söyledi.
 

Dernek üyesi bazı işadamlarının İstanbul’un çeşitli semtlerinde tüketici pazarı açtıklarını belirten Gölcük, “Ödemiş, İzmir’in ve Türkiye’nin önemli bir tarımsal bölgesi. Fakat bunun yeterince tanınmadığını ve bu ürünlerin pazarlanamadığını düşünüyoruz. Özellikle organik tarım, son yıllarda ilgi görüyor. Hemşerilerimiz ve Ödemiş’teki kooperatiflerle görüşmeler yaparak Ödemiş’in ürünlerini İstanbul’da tanıtmak istiyoruz" dedi.
 

Belediye standında değerlendirme

 

Fuar içindeki Ödemiş Belediyesi'nin standında bir iletişim masası kuran Başkan Osman Gölcük, Tarım ve Ormancılık ilçe Müdürü İbrahim Altıntaş ve organik tarım yapan üretici Levent Korukoğlu ile görüşerek İstanbul-Ödemiş arasında kurulacak tarımsal köprüyü değerlendirdiler.
 

Üretici Levent Korukoğlu, ilçede son yıllarda yaptığı organik patates üretimi ile iyi bir müşteri potansiyeli yakaladıklarını belirterek bu potansiyeli İstanbul gibi büyük bir pazarla arttırmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Tarım ve Ormancılık ilçe müdürü İbrahim Altıntaş da kurum olarak üretici ve tüketiciyi buluşturmak için ellerinden ne gelirse yardımcı olacakları sözünü verdi.

 

Onur Şahan

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kazım Pekşen HALKBESKOOP     2019-09-10 Ödemiş sağlıklı ve doğal ürünler uğratıyorlarsa bu ürünleri ist da kurulmuş yada kuruluş aşamasında ki kooparatifler aracılığı ile doğrudan tüketiciye kavuşturmayı planlamaları..bu konuda kooperatiflerle işbirliğine gidebilir..yerel yönetimlerin de desteği ile sorun çözümlenir..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"