Advert
Advert

"Hayırlı bir işe imza attık"

Küçük Menderes
Bu içerik 137 kez okundu.

Selçuk Belediye Meclisi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda meclis üyeleri tarafından Eylül ayı meclisi huzur haklarının Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanmasına karar verildi.

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Sengel ve meclis üyeleri, kentin gündemine ilişkin görüş ve önerilerini sundular. 6-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EFEST Festivali kapsamında festivalin ilk gününde sahne alan Cem Adrian'a ilişkin açıklama yapan Başkan Sengel, EFEST Festivali’nde her etkinliğin ücretsiz olduğunun altını çizerek, “EFEST içerisinde yer alan tüm etkinliklerimiz ücretsizdir. Sadece St. John Bazilikası’nda Cem Adrian konseriyle ilgili olarak müze müdürlüğümüzün tarihi dokunun zarar görmemesi konusunda haklı bir hassasiyeti var. Biz de bu hassasiyet doğrultusunda Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve müze müdürlüğümüzün sağladığı opsiyona karşılık 600 kişi sınırlaması getirdik. Bu sınırlamayı yaparken halkın dışarıda kalmasını istemedik. Kişi sınırlamasını anlamlandırmak adına Türk Eğitim Vakfı ile görüştük ve eğitime bağış yapılması suretiyle Cem Adrian konseri için davetiye verilmesi yolunda mutabık olduk. Hayırlı bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Toplanan paralarla Selçuk’ta gerekli şartları sağlayan üç lise ve üç üniversite öğrencisine burs verilecek” dedi.

Yeşilçimen’den teşekkür

AK Parti Meclis Üyesi Sema Yeşilçimen, Selçuk Belediyesi’nin okullarda yapmış olduğu çalışmalar için Başkan Sengel’e ve kurum çalışanlarına teşekkür etti. Yeşilçimen’in farkındalığına teşekkür eden Başkan Sengel de, “Orada okuyan çocuklar, Selçuk’un çocukları. Bu noktada 'Bu görev kimindi?' diye düşünmüyoruz. Eğitim adına her şeyi hep beraber yapıyoruz. Bu çalışmalarda meclisimizin de katkısı büyük. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının da tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah çocuklarımız, gençlerimiz hayallerine ulaşırlar” diye konuştu.

Başkan Sengel, ayrıca sosyal belediyecilik anlayışını her alanda geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, “Artık özel günlerde hediye gönderme işlerinde kamusal yararı göz ediyoruz. En son Kurban Bayramı’nda LÖSEV ile anlaştık. Sosyal belediyeciliği bu alanda da göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz” dedi. 

"Beraber olursak güzel olur"

EFEST’in dünya markası olması için çaba sarf ettiklerin belirten Başkan Sengel, “Kurtuluş şenliklerimize EFEST adını verdik. Bunun markasını aldık. EFEST’in dünya markası olması için adım attık, zamanla koşacağız. Ben, tüm Selçuk halkını ve meclis üyelerimizi bu festivale davet ediyorum. Çünkü beraber olursak güzel olur” dedi.

Selçuk Belediye Meclisi, Eylül ayında anlamlı bir karara imza attı. AK Parti Meclis Üyesi Sema Yeşilçimen’in önerisi üzerine Belediye Meclisi üyelerinin Eylül ayı oturum bedelleri ve huzur haklarının Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanmasına oy birliğiyle karar verildi.

Haber Merkezi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"