Advert
Advert

Torbalı'da kurtuluş coşkusu

Torbalı'da kurtuluş coşkusu
Torbalı'da kurtuluş coşkusu Küçük Menderes
Bu içerik 103 kez okundu.

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, bir haftaya yayılan etkinliklerle ilçede devam ederken cumartesi günü şanlı zaferin yıl dönümü nedeniyle Torbalı Atatürk Meydanı'nda resmi tören yapıldı.
 

İlçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenin ardından katılımcılar, Atatürk Meydanı'ndan Torbalı Belediyesi önüne kadar kurtuluş yürüyüşü düzenlendi.
 

Belediye Meydanı'ndaki tören ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda Torbalı Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi ve Torbalı Efemder’in folklor ekipleri de gösteriler sundu. Belediye mehter takımı ve belediye bandosu da kutlama alanında mini bir konser verdi.

 

"Dünyadaki gidiş, barıştan yana"

 

Törende konuşan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, savaşsız dünya temennisinde bulundu. Başkan Uygur, "Henüz yeni tamamladığımız yüzyılın sonlarına doğru ve özellikle de ilk yarısında yapılan savaşlarla bağlantılı olarak karşılaşılan olaylar; yurdumuzu savaşlar, yenilgiler, zaferler ve kurtuluşlar ülkesi durumuna getirmiştir. 97. kez bir daha bugün zafer ve kurtuluş kutlaması yapıyoruz. Sevinerek görüyoruz ki dünyamızda ağırlıklı gidiş, barıştan yana. Gerek Türkiye Cumhuriyeti gerekse de Türk milleti, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ demektedir. Bölgemiz ve ilçemiz, bundan 97 yıl önce emperyalist idealler taşıyan bir emperyalist ordusunun işgalinden ve verdiği acılardan kurtulmuştur. Savaş, acı, ölüm, kan, ateş ve gözyaşını oluşturan savaş ortamlarının 97 yıl öncesinde kalmasını diliyoruz. Bu düşüncelerle tüm ülkemizin, bölgemizin ve ilçemizin düşmandan kurtuluşunu kutlarken insanlığa savaşsız ve acısız bir dünya diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Kurtuluş Şenlikleri, aynı akşam Edip Akbayram konseri ile sona erdi.

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"