Advert
Advert

Yeni polisler göreve başladı

Yeni polisler göreve başladı
Yeni polisler göreve başladı Küçük Menderes
Bu içerik 157 kez okundu.

Türkiye'nin her vilayetinden göç alan Torbalı'nın nüfusu, her yıl artmaya devam ediyor. Gelişen sanayisi ve iş bulma olanakları nedeniyle tercih edilen ilçede artan nüfus ile birlikte kurumların üzerine düşen görev sorumluluklar artıyor. Nüfusu 200 bine yaklaşan ilçedeki vatandaşların talep ve isteklerini en iyi şekilde karşılamak için kurumların personel sayılarını arttırmak ve yeni hizmet binalarına geçmek gibi alternatif çözümlere yöneliyor. Torbalı'daki merkez mahallelerindeki insanların huzur ve güvenliğini sağlayan Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü de personel sayısını arttırdı.

Kadrosundaki polis sayısı arttı

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü, yılın her döneminde denetim ve kontrollerine aralıksız devam ediyor. Yaz aylarında motosiklet sürücülerinin denetimlerine ağırlık veren polisler, kural ihlali yapanların gözünün yaşına bakmıyor. Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü, denetim ve kontrollerinin sayısını arttırmak amacıyla kadrosunu genişletti. Bu yıl içerisinde Mart ayında 15 bekçi görevlendirilerek asayiş olaylarının fazla olduğu mahallelerde denetimlere başlarken geçtiğimiz günlerde de 15 polis, Torbalı'ya atanarak göreve başladı.

Suçlulara yer yok

İlçedeki asayiş olaylarını en aza indirmek amacıyla Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün girişimleri devam ediyor. Asayiş büroya bağlı polisler, gençleri zehirleyen uyuşturucu satıcılarını tek tek yakalıyor. Torbalı'ya ataması yeni yapılan 15 polis ile denetimlerin sıklaştırıldığı gözlemlendi. Gün içerisinde en işlek noktalarda trafik polisleri, araç kontrollerine devam ederken diğer polis ekipleri de oluşturdukları kontrol noktalarında asayiş denetimleri yapıyor. Polislerin titiz çalışmaları ile ilçenin suçlularından arındırılması amaçlanıyor.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
Yerel esnafa ve basına sahip çık!
"Buradaki insanlar kazansın"