Advert
Advert

Vatandaştan tren yorumu

Vatandaştan tren yorumu
Vatandaştan tren yorumu Küçük Menderes
Bu içerik 2129 kez okundu.

Ödemişli vatandaşlar, Ödemiş’ten İzmir’e hareket eden yolcu treninden şikayet ediyor. TCDD’nin Ödemiş-İzmir arası sefer yapan yolcu treninin kirliliğinden ve doluluğundan şikayet eden vatandaşlar, sosyal medya üzerinden de konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

"Tren çok kirli”

Sefer saatlerinin arttırılmasını isteyen bir vatandaş, şunları söyledi:  "Ödemiş’ten İzmir’e çok sık seyahat eden biriyim. Sürekli gözlemleme fırsatım oluyor. Trenin koltukları, yeri, tuvaletleri ile camları çok kirli. Yolculuk esnasında camın kirliliğinden dışarı seyredemiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımıza da çok iş düşüyor. Bazı insanlar var ki karşı karşıya dört kişilik koltuklarda masaların üzerine çocuklarını yatırıyorlar. Ayakkabılarıyla o masaya basan çocuklarına engel olmuyorlar. Yolculuk esnasında yenilenler, koltuk yanında bulunan çöp kovalarına atılmak yerine yere atılıyor. Elbette trenle tüm vatandaşların seyahat etme hakkı var ancak bilinçsizlik, toplu taşıma araçlarının daha çabuk yıpranmasına sebebiyet veriyor. Trendeki bu kirliliğin en kısa zamanda personel tarafından çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

"Sefer saatleri sıklaşsın"

Aynı vatandaş, bu konunun ancak sefer saatlerinin arttırılmasıyla çözülebileceğini de belirterek şunları da ekledi: ”12.00’dan sonra ilk sefer, 14.50’ye konulmuş. Aciliyeti olan vatandaşlar, bu trenleri kaçırırlarsa 18.00’e kadar beklemek zorunda kalıyor. Öğle sonrası sefer saatlerinde çok fazla aralık bulunuyor. Herkesin kullandığı bir toplu taşıtın sefer saatlerinin sık sık olmasını istiyoruz. Bu aralıklarla tren, hemen her gün dopdolu gittiğinden birçok kişi ayakta beklemek durumunda kalıyor. Bilet ile trene binmiş insanları yaklaşık iki saat süren bir yolda ayakta bekleteceklerine sefer saatlerini sıklaştırsınlar.”

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İlker Gül     2019-08-24 Revize edilmesi gereken bir durum var. Hemzemin geçidi olanlar yollarda araçlar için köprü yapılmalı çünkü herhangi bir kazada 2918 sayılı karayolları kanunu ray üzerinde giden aracın geçiş önceliği var diyor.demiryolu sınırları demiryolunun tapulu malı olduğu için hep haklı taraf devlet demiryolları oluyor.bu konu Can yanmadan önlem alınmalıdır
Nursel Köse     2019-08-23 Bende şikayetçiyim hem kirli hemde çok pis kokuyor hiç havalandırma durumu yok insanlarımız dan kaynaklanıyor kalabalık olmasına geçtim de çok gürültü oluyor sanki sokakta konuşuyorlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'te korkutan yangın
Ödemiş'te korkutan yangın
"Bu zor süreci birlikte atlatacağız"