Advert
Advert

Bardacık inciri için festival

Bardacık inciri için festival
Bardacık inciri için festival Küçük Menderes
Bu içerik 423 kez okundu.

 

Torbalı Belediyesi, tadıyla nam salan bölgeye has olan ve özellikle Çapak’ta yetişen bardacık inciri için festival düzenliyor. Hem ilçeye has bardacık incirinin tanıtılması hem de kır turizminin canlanması amacıyla düzenlenen festivalde konserler, halk oyunu gösterileri, komedi performansları ve çeşitli yarışmalar düzenlenecek.

 

Türk Halk Müziği'nin önemli isimlerinden Nur Ertürk ve Bahar Şahin’in sahne alacağı festivalde Komedi Dans üçlüsü de özel gösteriye imza atacak. İzmir’den festivale katılmak isteyenler için de saat 10.00’dan itibaren her saat başı İZBAN Tepeköy İstasyonu'ndan belediyenin ücretsiz araçları servis hizmeti verecek. Yine Torbalı’dan şenliğe katılacaklar da bu servisleri kullanabilecek. 

Başkan Uygur'dan davet 

Gün boyu köy meydanında etkinliklerin olacağını ifade ede eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Torbalı’da değerlerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Torbalı’mızın önemli tarım ürünlerinden olan ve bölgemize has, gerek tadı gerekse de görünüşü ile dikkat çeken bardacık cinsi incirimiz için Çapak’ta festival düzenliyoruz. Bu çok özel inciri tüm Türkiye’ye tanıtmak istiyoruz. Bu tür festival ve etkinliklerin hem üreticiye mali destek hem de değerlerimizin tanıtılmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda 25 Ağustos’ta da Karakızlar Mahallemizde Börülce Festivali düzenleyeceğiz. Festivalimize tüm İzmir’i bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suyun her damlasına  sahip çıkılacak
Suyun her damlasına sahip çıkılacak
Bunun adı vicdansızlık!
Bunun adı vicdansızlık!