Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şirince halkından ocak teşekkürü

Şirince halkından ocak teşekkürü
Şirince halkından ocak teşekkürü Küçük Menderes
Bu içerik 302 kez okundu.

Selçuk'un Belevi ve Şirince mahalleleri arasında kurulmak istenen mermer ocağı için 'ÇED olumsuz' görüşü verilmesi için çaba sarf eden AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Şirince Muhtarı İsmail Yıldırdı'nın daveti üzerine gittiği Şirince'de esnaf ve üretici kadınlardan takdir topladı.

Esnafı gezen, üretici kadınlarla sohbet eden Kaya, "Yöre halkı karardan memnun, teşekkürlerini dile getirdi. Bundan sonra çevre konusunda yaşanabilecek her türlü sıkıntıda destek istedi. Her yöre, kendi sesiyle güzel. Doğa harikası Şirince de öyle. Bu seslerin kesilmesine izin vermeyeceğiz. 17 yıldır çevreye yaptığımız katkı, diktiğimiz ağaçlar, oluşturduğumuz su kaynakları ortada. Seçim kampanyalarımızı bile çevre duyarlılığıyla yapıyoruz. Şirince halkına yaptıklarımızı anlattık, oluşturulmak istenen farklı algıyı kırdık" dedi.

600 milyon liralık kamu yatırımı

Geçen dört yıl içinde Selçuk'a toplam 600 milyon liralık kamu yatırımı yapıldığını, hızlı tren hattı ve İzmir-Selçuk karayolunun tamamının bölünmüş yol haline getirildiğini, doğalgazın evlere girdiğini, Hükümet Konağı ve yeni Adliye Sarayı'nın yapıldığını, Antik Liman ve 1000 adet TOKİ konutunun yapımına başlandığını anlatan Kaya, şunları söyledi: "Nüfus başına değerlendirildiğinde Türkiye'nin açık ara en çok kamu yatırımı almış ilçesi Selçuk'tur. Bunların devamı da gelecek. 75 yataklı Selçuk Devlet Hastanesi'nin 2016 yılında yapımına başladık. Yaklaşık 4 milyon TL'lik kaynakla önce zemini iyileştirdik. Şu an Selçuk Belediye Başkanı olan CHP'li Filiz Şengel Ceritoğlu'nun da içinde bulunduğu meclis üyelerinin itirazları, Şehir Plancıları Odası'nın açmış olduğu davada verilen yürütmenin durdurulması kararı ile hastane inşaatı durduruldu. Bu dava açılmamış olsaydı bu hastanenin yapımı bitmiş olacak Selçuklu hemşehrilerimize hizmet verecekti. Sağlık yatırımlarının siyaseti olmaz. Siyasette sorunlar iletişim ile çözülür. Yatırımları engellemek, şehre ve gelecek nesillere en büyük ihanettir. Şu an yürütmenin durdurulması kararı, mahkemece kaldırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar düzenlemesini gerçekleştirdi. Tüm isteğimiz, Selçuk'a bu yatırımı kazandırmak noktasında bize artık engel olmamalarıdır."

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler