Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ödemiş'e otel atağı

Ödemiş'e yeni bir otel yapılması için üç kurumun yetkilileri bir araya geldi

Ödemiş'e otel atağı
Ödemiş'e otel atağı Küçük Menderes
Bu içerik 1759 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA ) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) yetkilileri, Ödemiş için bir araya geldi. İZKA hizmet binasında düzenlenen toplantıya Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Yaşayan, Genel Sekreter İ. Emre Çiftçi, İZKA uzmanlarından Cangül Kuş  ve TSKB Genel Müdür Yardımcısı Bilge Beller Özçam, Kıdemli Değerleme Uzmanı M. Alperen Yörük ve Yönetici Yardımcısı Ecem Baştürk Gür katıldılar. Ödemiş'te de hayata geçirilmesi planlanan iş ve seyahat konseptine uyumlu şehir oteli için fizibilite çalışması değerlendirildi.

"Ortaklık kültürü yok"

ÖTO Başkanı Rıfat Eriş, "Hem turizm hem ticari hayat açısından değerlendirdiğimizde Ödemiş’in ihtiyaç duyduğu bir otel çalışması içerisindeyiz. TSKB ile sağlanan anlaşma sayesinde uzmanlar, Ödemiş’in potansiyeline en uygun otel yatırımının nerede ve nitelik olarak ne şekilde olması gerektiği konusunda bize rapor verecekler. Biz de bu rapor doğrultusunda tüm üyelerimiz ile böyle bir yatırımın olup olmaması konusunda istişarelerde bulunacağız. Bu ihtiyacın karşılanması aşamasında da ortak olmak isteyen tüm üyelerimizi projeye dahil edeceğiz.  Önemli olan, bu yapılan çalışma ile ne kadar rantabl ve sürdürülebilir bir proje olduğunu görmektir. Sürdürülebilir olması, bizim için çok önemli. Çünkü Ödemiş’imizde ne yazık ki iyi bir ortaklık kültürü yok. Bu otel çalışması sayesinde sürdürülebilir yönetim anlayışı üzerinde de elimizde raporlar olacaktır. Çok iyi düzenlenmiş işletme anayasası sayesinde sağlam bir yapı ile Ödemiş’in ihtiyacını karşılamak istiyoruz" diye konuştu.

Üyelerden yoğun talep

ÖTO Başkan Vekili Nuri Yaşayan ise, "Ödemiş Ticaret Odası olarak birçok turizm faaliyetinde bulunuyoruz. Üyelerimizden otel çalışması konusunda sürekli bir talep alıyoruz. Gelen talepler doğrultusunda biz, bilgi toplama aşamasındayız. Ödemiş’in bu konuda ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu bağımsız kurumun bize sunacağı çalışma doğrultusunda böyle bir otel yapılırsa hem turizm hem iş insanları olan üyelerimizin ihtiyaçlarının karşılanacağı düşüncesindeyiz" dedi.

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler