Advert
Advert

Bayramın ilk gününde kurbanlık telaşı

Bayramın ilk gününde kurbanlık telaşı
Bayramın ilk gününde kurbanlık telaşı Küçük Menderes
Bu içerik 618 kez okundu.

İzmirli vatandaşlar, Kurban Bayramı’nın ilk gününde sabahın erken saatlerinden itibaren kurbanlıklarını kesti. Bazı vatandaşlar, fiyatların daha uygun olması sebebiyle kurbanlıkları bayramın ilk günü almayı tercih etti. 

Yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de de vatandaşlar, Kurban Bayramı’nın ilk günü kurbanlıkları kesmeye başladı. Kurban satıcıları, bu yılki satışlardan memnun olduğunu belirtirken fiyatların daha uygun olması sebebiyle bazı vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde kurban pazarlarına koşarak satıcılarla pazarlık yaptı. 

Kurbanlıkları bitirdiler 
 

100 küçükbaş hayvanı arife gününe kadar sattığını belirten Durmuş Kuva, “Allah’a şükür tüm hayvanları sattım. 100 küçükbaş getirmiştim, hepsi bitti” dedi. Kuva ile pazarlık yaparak 1200 liraya kurbanlık alan Suat Altınay ise, “Emekli ikramiyesiyle bir tane kurbanlık aldık. Son hayvanı almak, bize kısmetmiş” diye konuştu. 

“Dini vecibelere uygun kesiyoruz” 
 

Kurbanlık danayı temiz bir ortamda kestiklerini söyleyen Memduh Kıpçak isimli vatandaş, “Kurbanımızı eziyet etmeden, olması gerektiği gibi kestik. Kesim yerleri çok kalabalıktı. Bu yüzden uygun bir ortamda düzenimizi kurarak temiz bir şekilde kurbanı kestik” derken kasap Kaşif Bilgiç de, “Bayram güzel geçiyor. Temiz bir ortamda dini vecibelere uygun bir şekilde kurbanları kestik. Biz burada gerekli olan düzeni sağlayarak kurbanı kestik. Belediye görevlileri de gelip gördü. Bir sorun olmadığını söylediler” diye konuştu. 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek