Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Türk Hava Kurumu’na Ödemişlilerden tam destek

Türk Hava Kurumu’na Ödemişlilerden tam destek
Türk Hava Kurumu’na Ödemişlilerden tam destek Küçük Menderes
Bu içerik 384 kez okundu.

Türk Hava Kurumu Ödemiş Şube Başkanı Hüseyin Buldan’ın kurban derisi bağışı çağrısına vatandaş kulak verdi. Ödemiş’in birçok mahallesinde vatandaşlar, kurban derilerini Türk Hava Kurumu’na bağışladı. Bayram boyunca yirmi dört kişilik ekiple mahalle mahalle gezen kurum, kurban derisi karşılığında vatandaşa üzerinde seri numarası yazan makbuzu da teslim etti. Türk Hava Kurumu Ödemiş Şubesi tarafından toplanan deriler ise Türk Hava Kurumu’nun gelirine ekleniyor. 

5252 koyun, 1684 keçi, 168 sığır bağışlandı

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Hava Kurumu Ödemiş Şube Başkanı ve aynı zamanda Ovakent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Buldan, ”Bağış yapan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kurban Bayramı’nın ilk gününden itibaren yirmi dört kişilik ekibimiz, Ödemiş’in pek çok mahallesini ziyaret ederek çok başarılı bir işe imza attı. 5252 koyun, 1684 keçi ile 168 sığır derisi bağışı aldık. Havaların aşırı sıcak olması nedeniyle bu bağışlardan bir kısmı, ne yazık ki deforme oldu ancak yine de iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Tüm bağışçılarımızın bağışlarını Allah kabul etsin” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da memnun

Vatandaşlar ise Türk Hava Kurumu’nun bu faaliyeti Ödemiş’te de gerçekleştirmesinden memnun kaldıklarını belirterek şunları söyledi: ”Hayvan derileri, kimi zaman çöpe atılabiliyor. Farklı yerlere verildiğinde ise kafada 'Acaba nereye bağışladım?', 'Gerçekten iyi niyetli bir kuruma mı bağış yaptım?' soruları oluşabiliyor. Bu noktada Türk Hava Kurumu Ödemiş Şubesi’nde yapılan bu eylem, bizi çok mutlu etti. Bağışımızın nereye gittiğini ve ne işe yaradığını bilmek çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler