Advert
Advert

Selçuk'ta bayram temizliği

Selçuk'ta bayram temizliği
Selçuk'ta bayram temizliği Küçük Menderes
Bu içerik 292 kez okundu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye çalışanları ile birlikte kentin sokaklarında bayram temizliği yaptı. Belediye Meclisi üyelerinin de katıldığı ve Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayan temizlik seferberliğinde kentin farklı sokaklarına dağılan belediye çalışanları, daha temiz bir çevre için çöp topladı. Başkan Sengel de çalışanlarıyla birlikte eline süpürge alarak sokakları süpürdü.

"Evimizi temiz tutmalıyız"

“Selçuk, bizim evimizse bir bayram geleneği olan bayram temizliğini sokaklarımızda gerçekleştirmek istedik” diyen Başkan Sengel, “Bayram öncesi bir temizlik seferberliği başlattık. Kendi ürettiğimiz süpürgelerle sokakları süpürdük. Poşetleri elimize aldık, çöp topladık. Böylece hem örnek olalım hem de birlikte hareket ettiğimiz zaman temiz bir çevre nasıl oluyormuş birlikte gösterelim istedik. Bunu da başardığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

"Hepimizin duyarlı olması gerekiyor"

Selçuk Belediyesi Temizlik İşleri personelinin kenti temiz tutmak için sarf ettiği çabanın önemine dikkat çeken Başkan Sengel, “Bugün yaptığımız temizlik esnasında fark ettiğimiz en önemli şey, temizlik işlerinde çalışan bütün personelin büyük emeklerle ve tamamen bedensel güçle bu işleri yaptığı oldu. Bu nedenle bizim de bu kentte yaşayanlar olarak biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Bunun için de çöplerimizi konteynıra atmaktan yerlere izmarit atmamaya kadar bazı sorumluluklar düşüyor. Daha temiz bir yerde yaşamak istiyorsak, daha sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyorsak ve çocuklarımıza daha sağlıklı bir çevre bırakmak istiyorsak hepimize biraz daha fazla görev düşüyor” diye konuştu.

Çevre direnişine selam gönderdi

Kentte başlayan temizlik seferberliğinin yanı sıra Kaz Dağları’nda ve Türkiye’nin birçok yerinde çevre katliamlarına karşı başlayan direnişe değinen Başkan Sengel, “Biz, bu topraklarda yaşayanlar olarak Kaz Dağları’na sahip çıkmak zorundayız. Ağaçlarımıza, çevremize sahip çıkmak zorundayız. Hiçbir maddi değer, hiçbir kazanım bunları karşılayamaz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Şirince’de mermer ocağı için yaşadıklarını hatırlatan Başkan Sengel, “Devam eden hem Belevi’de hem de Gökçealan’da jeotermal kaynak aranmasıyla ilgili ÇED raporlarının düzenlenmesinde ve Küçük Menderes’in çığlıklarıyla ilgili olarak aynı hassasiyetleri yaşadık. Bunların toplamı ve bugün yaptığımız etkinliği birlikte değerlendirdiğimizde ortaya çıkan bir sonuç var: O da daha güzel bir yarın için bizlerin de mücadele etmesi gerekiyor. Daha güzel bir yarın için hem doğaya, hem çevreye sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün bu bağlamda çocuklarımıza güzel bir örnek teşkil ettiğimizi düşünüyoruz. Kaz Dağları’na gidemedik ama orada çevreye sahip çıkanların yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Buradan hepsine selam olsun” dedi.

Hep bir ağızdan mesaj

Yaklaşık üç saat süren bayram temizliği sonunda Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm çalışanlar ile birlikte “Temiz toplum, temiz Efes Selçuk, iyi bayramlar” mesajı verdi.

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek