Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ödemiş İlçe Emniyeti'nden bayramda trafik mesaisi

Ödemiş İlçe Emniyeti'nden bayramda trafik mesaisi
Ödemiş İlçe Emniyeti'nden bayramda trafik mesaisi Küçük Menderes
Bu içerik 391 kez okundu.

Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesini sağlamak amacıyla Kurban Bayramı tatili süresince, özellikte bayram öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde seyahat eden sürücü ve yolcularla doğrudan temas kurularak güçlü bir trafik duyarlılığı algısı oluşturmak amacıyla Ödemiş genelinde gerekli trafik tedbirleri alındı.

 

Alınan trafik tedbirleri ile bu tedbirlerin etkisini yerinde görmek, sürücülerde trafik güvenliği konusunda bayramın birinci günü ilçede bulunan Sim Köprüsü Polis Kontrol Noktası'nda görevli emniyet personelinin ve daha sonra Ödemiş-Ovakent yolunun 8.kilometresindeki İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin yapmış olduğu uygulamalara Kaymakam Kasım Fikret Dayıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi ve İlçe Jandarma Komutanı Hüsnü Korkmaz eşlik ederken çalışmalar da yerinde denetlendi.

 

Çalışmalara yerinde denetim

 

Uygulama noktasında durdurulan araç sürücü ve yolcuların bayramları kutlanarak sürücü ve yolculara araçta ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri takmaları, cep telefonuyla görüşme yapmamaları, şerit kullanma, yakın takip ve hız kurallarına riayet etmeleri, kavşaklara yaklaşırken yavaşlamaları ve her iki saatte en az on dakika mola verilerek dikkat ve konsantrasyonlarının dağılmaması konusunda sürücü ve yolcular bilgilendirildi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz”, “Kırmızı Düdük” ve “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyaları ile ilgili el broşürleri dağıtılarak yol kullanıcılarının bilinçlendirilmesi sağlandı.

 

Dikkat edilmesi gerekenler

 

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Sevdikleriniz için lütfen hız yapmayınız.
Ön ve arka koltukta emniyet kemerinizi takınız. Araç kullanırken cep telefonuyla görüşme yapmayınız. Şerit kullanma kurallarına riayet ediniz. Kavşaklara yaklaşırken yavaşlayınız. Yola çıkmadan aracınıza ait sigorta ve muayene kontrollerinizi yapınız. Sigorta ve muayenesi olmayan araçla yola çıkmayınız. Trafik kurallarına uyalım, sevdiklerimize kavuşalım.

 

Unutmayalım ki alacağımız tedbirler ve kurallara riayet etmemiz, kazaların en aza indirilmesine katkı sağlayacağı gibi meydana gelebilecek kazalarda ölüm ve yaralanma olaylarının büyük ölçüde önüne geçecektir" ifadelerine yer verildi.

 

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler