Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Torbalı'da imara bayram müjdesi

Torbalı'da imara bayram müjdesi
Torbalı'da imara bayram müjdesi Küçük Menderes
Bu içerik 759 kez okundu.

Torbalı Belediyesi, ilçenin önümüzdeki 50 yıllık imar sorununun çözülmesi için düğmeye bastı. Bu kapsamda Torbalı’daki konut alanlarındaki imar planı revizyonunu önerisi meclise getirildi. 
 

Torbalı Belediye Meclisi'nin ağustos ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı İsmail Uygur başkanlığında toplanan meclis, Torbalı’nın konut alanlarında beklenen imar planı revizyonunu imar komisyonuna havale etti. Tapusuz noktalar, yüksek binalara izin verilmemesi, yeni alanların imara açılamaması ve bu nedenlerden dolayı konut fiyatlarının yükselmesinden dolayı imar revizyonlarının yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Torbalı’da yaşayanların talebi doğrultusunda hazırlanacak olan plan önerinin imar komisyonunda görüşülüp önümüzdeki ay yeniden meclise getirileceği öğrenildi. 
 

Öte yandan, imar komisyonunda detayları şekillenecek olan yeni imar revizyon planı, önümüzdeki 50 yılı kapsayacak. Torbalı’yı da rahatlatacak olan yeni imar revizyon planı, Torbalı Belediye Meclisi'nde görüşüldükten sonra İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gönderilecek. 
 

Sıkıntılı parsellere düzenleme

 

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, "İmar revizyonuyla ilçe genelindeki büyük bir sorun ortadan kalkacak" diyerek şu ifadelere yer verdi: "Bölge, şehirleşme açısından iyi bir hız yakalayabilecek duruma gelecek. Yapılaşmaya uygun olmayan, geometrik açıdan çok sıkıntılı parseller de düzenlenmelere tabi olacak. Bu sıkıntılı parsellerin formlarını yeni planlama ile düzeltmiş olacağız. Torbalı’nın birçok yerine aynı zamanda daha düzgün ticaret merkezleri yapılabilme imkanı doğacak. Buralarda ciddi bir ticari hacim ve yapılaşma meydana gelecek." 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler