Advert
Advert

ÖTO’dan üyelerine sevindirici proje

ÖTO’dan üyelerine sevindirici proje
ÖTO’dan üyelerine sevindirici proje Küçük Menderes
Bu içerik 483 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO), üyelerine destek olmaya yönelik yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Fuar Desteği isimli yeni bir proje hazırlayan ÖTO, dün 14.30’da Ödemiş Ticaret Odası Hizmet Binası’nda acente sahipleriyle bir araya geldi. Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya ÖTO Meclis Başkanı İbrahim Surav, ÖTO Yönetim Kurulu üyeleri Nuri Yaşayan, Ufuk Atik, Sadık Güllü, Metin Dursun ve H. Selçuk Bütün ile Ödemiş’teki acente sahipleri ve basın mensupları katıldı.

 

Eriş, acente sahiplerine şunları aktardı: "Son dönemde ülkemizde fuarlara karşı ilgi azalmış gibi görülse de bunun altında farklı nedenlerin olduğunu düşünmekteyiz. Fuarlar, günümüzde hala ticaretin, alışverişin, firma müşteri buluşmalarının sağlandığı yerlerdir. Dünyaya baktığımızda fuarların ticarette çok etkili rol oynadığını gözlemlemekteyiz. Bu nedenle de üyelerimizin güncel gelişmelerden geri kalmaması için fuarlara katılımını önemsiyoruz. ÖTO üyelerinin fuarlara katılımını teşvik etmek amacıyla destek kararı almış bulunmaktayız.”

 

”Üyelerimizin daima yanındayız”

 

Ödemiş Ticaret Odası üyelerinin yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşecek Uluslararası İhtisas Fuarı’na katılmaları durumunda her yıl bir kereye mahsus ve her firmadan bir kişi olması kaydı ile gerekli şartları sağlama koşuluna bağlı olarak fuar tarihinden en az on beş gün önce Ödemiş Ticaret Odası’na dilekçeyle başvurmaları gerektiğinin de altını çizen Eriş, "Gerekli koşulları sağlamanız durumunda destek sağlanacaktır. Ayrıntılı bilgi ve şartları Ödemiş Ticaret Odası Hizmet Binası’nda öğrenebilirsiniz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Ödemiş Ticaret Odası üyelerine ayrıcalıklı hizmetler sunmayı amaçlamaktayız. Üyelerimizin gerek yurtiçi gerek yurtdışı fuarlarına katılımları, kendi sektörlerinde onları ilerletecektir. Üyelerimize sağlayacağı faydaların da farkındayız. Yeni hayata geçirdiğimiz ‘Fuar Desteği’ projemiz ile uygulamada öncü odalar arasında olduğumuzu belirtmek isteriz.  Bu nedenle odamız, üyelerinin gelişimlerine destek olmak, onları yeniliklere ve ilerleyen teknolojilere daha yakın tutmak hedeflerimiz arasındadır. Katılacakları sektörleri ile alakalı fuarlarda üyelerimizin daima yanındayız” şeklinde konuştu.

 

Fuar Desteği için şartlar belirlendi

 

Fuar Desteği başvuru şartları ise şöyle: Fuara gidip geldikten sonra fuar giriş kartlarının ve diğer istenen belgelerin ÖTO’ya iletilmesi gerekmektedir. Yılda yalnızca bir kere bir kişi için bu destekten yararlanabilir (yurt içi ya da yurt dışı bir kereye mahsus). Başvurulacak fuar için yurt içi 250 liraya, yurt dışı ise 1000 liraya kadar üst sınır belirlenmiştir (Karşılanacak giderler, sadece yol masraflarından ibarettir). Fuardan en az on beş iş günü öncesinde Ödemiş Ticaret Odası’na yazılı dilekçe ile başvuru yaparak fuar için uygunluk alınmış olması gerekmektedir.

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek