Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bir kurban derisi, bir bağış

Bir kurban derisi, bir bağış
Bir kurban derisi, bir bağış Küçük Menderes
Bu içerik 1169 kez okundu.

Türk Hava Kurumu Ödemiş Şube Başkanı ve aynı zamanda Ovakent Mahalle Muhtarlığı yapan Hüseyin Buldan, Ödemişli vatandaşlara kurban derileri hususunda çağrıda bulundu.

Buldan, "Türk Hava Kurumu, 1925 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir kuruluş. Ödemiş’te son bir yıldır bu kurumun kapalı olduğunu gözlemlemekteydim. Bu noktada Ankara’ya yazılı bir dilekçe göndererek Ödemiş’te bu değerli kurumun yeniden canlanmasını sağladık. Bir haftadır da Türk Hava Kurumu Ödemiş Şubesi’nin başkanlık görevini yürütmekteyim” şeklinde konuştu.

Kurslardan ücretsiz faydalanmak mümkün

Başkan Buldan, Kurban Bayramı'nda Ödemişlilerin kurban derilerini Türk Hava Kurumu’na bağışlamasını isteyerek şu mesajları verdi: "Kurumun geliri, Ramazan aylarında toplanan fitre, zekat ile Kurban Bayramı’nda toplanan kurban derileri ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda vatandaşlarımız ayrıca da bağışta bulunabiliyor. 'Bu bağışlar bize nasıl geri dönüyor?' diyen vatandaşlarımız için de şu açıklamada bulunmak istiyorum: Yılın belli dönemlerinde ücretsiz havacılık kurslarımız bulunuyor. Planör, paraşüt, yamaç paraşütü, yelken kanat ile model uçak kursları vermekteyiz. Bu yıl, Türk Hava Kurumu Ödemiş Şubesi olarak hayvan derisi toplamaktayız. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, hava sıcaklığı sebebiyle derinin kokmaması adına kurban derisini tuzlayabilir.”

"Vatandaş, yapılan işin ciddiyetinin farkında olmalı”

Buldan, kurban derilerini toplayacak yirmi dört kişilik bir ekibin de olduğunu dile getirerek, "Vatandaşlarımız, kurban derisini teslim ederken muhakkak makbuz istesin. Yapılan işin ciddiyetinin de farkında olmaları, bizim için çok değerli. Bu derileri, anlaşmış olduğumuz firmalara teslim ederek Türk Hava Kurumu’na bağışta bulunmuş olacağız. Bu konuda vatandaşlardan destek istemekteyiz. Muhtarlarımızla da bu konuyla ilgili görüşmeler yaptık. Hepsiyle temas halindeyiz. Kimi bölgelerde muhtarlarımızın yardımıyla kimi bölgelerde de vatandaşlarımızın desteğiyle güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum. Bu vesileyle tüm İslam aleminin de Kurban Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler