Advert
Advert

Tire bayrama hazır

Tire bayrama hazır
Tire bayrama hazır Küçük Menderes
Bu içerik 311 kez okundu.

İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Kurban Bayramı hazırlıklarını gözden geçirdiklerini söyledi.

Toplantıda 2019 yılı Kurban Bayramı münasebetiyle dini amaçla ve ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanların kesilmesi ile ilgili konular görüşüldü. Kaymakam Tanrıseven Başkanlığındaki toplantıda kurbanların vatandaşlar tarafından dini hükümlere, sağlık şartlarına, çevre temizliğine ve kesim şartlarına uygun olarak kesilmesi, kurban satılacak veya kesilecek yerlerin belirlenmesi ve bu konulara ilişkin alınacak tedbirlerle ile ilgili hususlar karara bağlandı.

 “Tire, huzurlu bir bayram geçirecek”

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire’de vatandaşların huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Tire Kaymakamlığı olarak Kurban Komisyonumuzu günler öncesinden kurarak emniyet, sağlık, hijyen başta olmak üzere birçok konuda önlemlerimizi aldık. İlçe Tarım yetkilileri, bayrama kadar teyakkuz halinde olacak. Özellikle dışarıdan ilçemize giren kurbanlık hayvanların denetimi yapılacak. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Tire Devlet Hastanesi bayramda oluşabilecek yaralanmalara karşı tam kadro görev halinde olacak. Emniyet ve jandarma birimlerimiz vatandaşlarımızın güvenliği ve yol emniyeti konusunda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Tire olarak Kurban Bayramı’na her bakımdan hazırız.”

Belediye hazırlıkları tamamladı

Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu da başta temizlik ve zabıta olmak üzere bayramda gerekli hizmetleri sunacaklarını belirtti. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Müftüsü Şaban Sadan, İlçe Sağlık Müdürü Ulvi Toprak, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu, İlçe Tarım yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürü Leyla Gürsel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yetkilileri katıldı.

 

Kemal Tutcu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek