Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Torbalı'da at bilmecesi

Torbalı'da at bilmecesi
Torbalı'da at bilmecesi Küçük Menderes
Bu içerik 506 kez okundu.

Torbalı'da kurak bir araziye bağlanan atların yem ve su verilmeden ölüme terk edildiği iddia edildi. İZBAN Kuşçuburun İstasyonu yakınında ikamet eden Nizam Aykır, gazetecilere yaptığı açıklamada yaklaşık bir ay önce 10 atın bölgeye bağlandığını söyledi.

Atların kim tarafından getirildiğinin bilinmediğini ve çorak bir arazide yem ve su verilmeden bağlı tutulduğunu savunan Aykır, “Atlar, kuru otların dahi olmadığı tepelik alanda bir aydır bağlı tutuluyor. Hava sıcaklıklarının 40 dereceye çıktığı günlerde susuz bir şekilde bağlı tutulan atları kimin bağladığı bilinmiyor. Kaç gündür kimse ilgilenmedi. Zayıflayan atların tüyleri dökülmeye başladı. Yetkililerin bir an önce hiçbir günahı olmayan bu hayvanlara yardım etmelerini istiyoruz” dedi.

Hurdacılara ait çıktı

 

Torbalı Çiftçi Malları Koruma Başkanı Özkan Burgaz, Kuşçuburnu'nda yem ve su verilmeden ölüme terk edildiği iddia edilen atların sahiplerine ulaşıldığını, hayvanların ölüme terk edildiği iddiasının doğru olmadığını öne sürdü.
 

Burgaz, İZBAN Kuşçuburnu İstasyonu yakınındaki arazide bulunan atların hurdacılıkla uğraşan kişilere ait olduğunu belirtti. Sahiplerinin başka bir yer bulamadıkları için atları buraya bağladıklarını, su ve yem ihtiyaçlarını karşıladıklarını savunduklarını aktaran Burgaz, "Atların sahiplerine ulaştık. Gereken yapılıyor. Sadece Kuşçuburun'da değil, Çaybaşı ve Pancar'da da benzer durumlar sürekli yaşanıyor. Bu atlar, su kanallarının yanına veya Hazine arazilerine bağlanmış durumda" dedi.
 

Burgaz, bazı at sahiplerine tarım arazilerine zarar verdikleri gerekçesiyle ceza kestiklerini de sözlerine ekledi.

 

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler