Advert
Advert

Havacılığı Selçuk'ta öğrendiler

Havacılığı Selçuk'ta öğrendiler
Havacılığı Selçuk'ta öğrendiler Küçük Menderes
Bu içerik 477 kez okundu.

Her yıl, Uluslararası Havacılık Federasyonu’na (FAI) üye ülke öğrencilerinin katıldığı Öğrenci Mübadelesi, bu yıl 23 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Türkiye organizasyonunu Türk Hava Kurumu’nun yaptığı bu seneki mübadele programına Hong Kong, Almanya ve İngiltere’den dokuz öğrenci katıldı.

IACE’ye üye ülkeler arasında havacılık faaliyetlerini tanıtmak ve havacılığı sevdirmek amacıyla her yıl düzenlenen programın bu yılki Türkiye organizasyonu sırasıyla İstanbul, İzmir-Selçuk, Eskişehir-İnönü ve Ankara’da gerçekleştirildi.

Misafir öğrenciler İstanbul’da Atatürk Hava Limanı ve Kontrol Kulesi, Yeşilköy Hava Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Harbiye Müzesi, Kapalıçarşı, Minia Türk ile Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret etti.

Daha sonra Selçuk’a giden öğrenciler, burada THK Selçuk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Paraşüt Okulu’nu gezdiler, eğitim uçaklarını incelediler.  Meryem Ana Evi ile Efes Antik Kenti’ni de gezen konuk öğrenciler, Eskişehir’de ise THK İnönü Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde planör uçuşu ile yamaç paraşütü ve yelken kanat ile tandem uçuş yaptılar. 

Selçuk-Efes, Eskişehir-İnönü’de bulunan Havacılık Eğitim Merkezilerimizi ziyaret eden öğrenciler, planör ve yamaç paraşütüyle uçarak havacılık ile ilgili farklı deneyimler kazandılar.

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suyun her damlasına  sahip çıkılacak
Suyun her damlasına sahip çıkılacak
Bunun adı vicdansızlık!
Bunun adı vicdansızlık!