Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Belediyeden resim kursu

Belediyeden resim kursu
Belediyeden resim kursu Küçük Menderes
Bu içerik 256 kez okundu.

Torbalı Belediyesi bünyesinde açılan resim kursu, birçok Torbalılı vatandaşın hayatına renk kattı. Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki kursta eğitim alan öğrenciler, sanatla iç içe bir ortamda temel resim teknikleri ve uygulama çalışmaları yapıyor. Aldıkları eğitim çerçevesinde yaptıkları resimlerle kendilerine hayranlık uyandıran kursiyerler, haftanın beş günü kursa katılıyor. Kadın kursiyerlerden bazıları, çocuklarıyla da kurslara katılarak hem onların da sanatla buluşmasını sağlıyor hem de akıllarını çocuklarında bırakmamış oluyor. 

Kimi emekli kimi öğrenci 
 

Düzenlenen kurslarda hayli mesafe kat eden kursiyerler; yağlı resim, guaj boya ve kumlama gibi kategorilerde eğitim alıyor. Üç ayrı yaş kategorisinde gerçekleşen eğitimler, ücretsiz olarak verilirken kurslara katılmak isteyenler, Belediye Kültür Merkezi’nde kurs başvurusu yapabiliyor.

Ortak noktaları, içlerinde kalan resim sevgisini yıllar sonra tuvalle buluşturmak olan yetişkinlerin kimi ev hanımı kimi emekli bireylerden oluşurken ortaya çıkarılan eserler de görsel şölene neden oluyor. Eğitmen Serdar Yalçınkaya eşliğinde haftanın beş günü verilen derslerde 100 kursiyere görmek ve bakmak arasındaki ayrım, gördüğünü doğru olarak algılamak, renklendirme ve soyutlama uygulamaları farklı tekniklerle (desen, boya, kolaj gibi) öğretiliyor. 

"Kurslarımız devam ediyor" 
 

Torbalı Belediyesi olarak sanat çalışmalarına ve eğitimlerine önem verdiklerini ifade eden Torbalı Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Müdürü Serkan Tekin, “Belediye Kültür Merkezimiz bünyesinde açılan ve eğitimleri devam eden resim kurslarımız hızla devam ediyor. Kursiyerlerimiz, gerçekten hayranlık duyacağımız eserlere imza atıyor. İlginin ve başarının bu denli yüksek olması, bizi sevindiriyor. Sadece resim değil, birçok sanat dalında kurslarımız devam ediyor. Detaylı bilgi ve kurs programlarımız için dileyen herkesi kültür merkezimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler