Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hayvan Pazarı’nda henüz hareketlilik yok

Hayvan Pazarı’nda henüz hareketlilik yok
Hayvan Pazarı’nda henüz hareketlilik yok Küçük Menderes
Bu içerik 815 kez okundu.

Ödemiş’te Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışı ve kesim yerleri belli oldu. Kurban satışı, sadece Hayvan Pazarı’nda yapılırken kurban kesimi için ise 10 farklı nokta belirlendi.

 

Satışların henüz başladığı Ödemiş’te hayvancılıkla uğraşan Mehmet Su, ”Bayrama çok az bir süre kalmasına rağmen Ödemiş Hayvan Pazarı hala bomboş. Şu anda vatandaşın alım gücü yok. Talep, günden güne azalıyor. Yetkililerden destek ve ilgi istiyoruz. Gelen yok, giden yok. Alan yok, satan yok. Bayrama çok az bir süre kalmış olmasına rağmen pazar bomboş. Dışarıdan gelen hayvanlar bekliyor. Destekleme yok, reklam yok,  halimizi soran yok. Hayvan Pazarı’nın geç açılması, bizi çok olumsuz etkiledi. Üç günde ne satacağız?” şeklinde konuştu.

 

Kesim yerleri belli oldu

 

Hizmet alanı oldukça geniş olan ilçede 10 ayrı noktasında kurban kesim yeri belirlendi.

Buna göre vatandaşlar; İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Et Entegre Tesisi, Ödemiş Belediyesi Hayvan Satış Yeri (Hayvan Pazarı), Kasap Hali Kurban Kesim Yeri, Müftülük Sitesi Kurban Kesim Yeri, Birgi Mahallesi İmam-ı Birgivi Kurban Kesim Yeri, Bozdağ Mahallesi Otoparkı Kurban Kesim Yeri, Bademli Mahallesi Mezbahanesi Kurban Kesim Yeri, Ovakent Mahallesi Kapalı Pazar Yeri Kurban Kesim Yeri, Ovakent Mahallesi Mezbahanesi Kurban Kesim Yeri ile Gölcük Mahallesi Belediye Hizmet Birimi'nde kesim yapabilecek.

 

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Torbalı’dan  tanışma ziyaretleri
Büyük Torbalı’dan tanışma ziyaretleri
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı