Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Pazar esnafı için dev proje

Pazar esnafı için dev proje
Pazar esnafı için dev proje Küçük Menderes
Bu içerik 1380 kez okundu.

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Ödemiş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, dün Salı Pazarı’nda dev bir projeye imza attı.

Projede oda ile zabıta işbirliğiyle pazarda kaçak olarak satış yapan kişilere karşı esnaf ile müstahsili korumak için kimlik kartı dağıtıldı. Esnaf ve üretici olarak ayrıştırılan kimlik kartları, Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hülya Çavuş ve Ödemiş Zabıta Müdürü Ali Palamut tarafından Salı Pazarı’nda dağıtıldı. Kimlik kartında esnafın adı soyadı, TC kimlik numarası, satış yeri ile iştigal konusu yer alıyor.

”Sonuca ulaştığımız noktadayız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çavuş, ”2016 yılından bu yana yer değiştiren Salı Pazarı’nda o dönemden beri sorunlar yaşanmakta. Bu sorunları uzun zamandır yaptığımız çalışmalar ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile yaptığımız toplantılarla çözmeye çalıştık. Bugün de sonuca ulaştığımız noktadayız. Sergi numaralarına göre esnaflarımıza kimlik kartı dağıttık. Ödemiş Belediyesi’ni temsilen de Zabıta Müdürümüz Ali Palamut önderliğinde müstahsillere kimlik kartları dağıtıldı. Bundan sonraki dönemde kimlik kartı olmayan kişiler, bu alanda istedikleri gibi ürün satışı yapamayacak. Zabıtalarımız, kayıtlı esnaflarımızı kimlik kartına bakarak tanıyacak ve bu durumu kontrol altına alacak. Esnafımızın haklarının daima takipçisi kalacağız” dedi.

Salı Pazarı’ndaki esnaf ise yapılan uygulamadan çok memnun kaldığını belirtti.

Ece Köseoğlu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Torbalı’dan  tanışma ziyaretleri
Büyük Torbalı’dan tanışma ziyaretleri
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı