Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İtiraz etmek için evraklar tamamlanmalı

İtiraz etmek için evraklar tamamlanmalı
İtiraz etmek için evraklar tamamlanmalı Küçük Menderes
Bu içerik 1093 kez okundu.

Ödemiş’te kullanılmayan evlerin su faturalarının fazla gelmesi, vatandaşları harekete geçirdi. Fazla gelen su faturaları için itiraz dilekçesi oluşturulabiliyor. Dilekçe hususunda ise kısa zamanda İZSU’dan geri dönüş yapılıyor.

Ödemiş’te pek çok vatandaşın yaşadığı fatura problemi için yapılması gerekenler ise şöyle: Fazla gelen su faturaları için itiraz dilekçesi oluşturulması adına elektrik fatura bilgileriniz mutlaka yanınızda olmalı. Ödemiş İZSU’ya giderek gişeden ‘tahakkuk işlemleri’ bölümünden sıra almalısınız. Su, kimin üzerineyse ad-soyad ya da TC Kimlik numarası bilgilerini de mutlaka biliyor olmanız gerekiyor. Bu aşama sonrasında ilgili birimde bulunan yetkililer, geçmiş döneme ait fatura bilgilerinizle toplam su kullanım miktarı, tüketim tutarı gibi bilgilerin yazılı olduğu bir belgeyle sizi Gediz Elektrik’e yönlendiriyor.

Evraklar belediyeye gidecek

Gediz Elektrik’e gittiğinizde sağdan ikinci masada bu konuyla alakalı yardımcı olan yetkili, sizden itiraz adına genel dilekçe formu doldurmanızı istiyor. İtiraz için başvuruda bulunan kişinin adı, soyadı, TC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası, ikamet ettiği adres ile elektrik faturasının tesisat numarasını dolduruyorsunuz. İZSU’da verilmiş olan evrakta altı çizili tarihleri de form üzerinde bulunan boşluklara yazdıktan sonra belgeyi yetkiliye teslim etmeniz isteniyor. Bu işlem sonrası Gediz Elektrik, size bir evrak veriyor ve İZSU’dan aldığınız evrakla Gediz Elektrik’ten aldığınız evrakı Ödemiş Belediyesi’ne götürmenizi istiyor.

İZSU’dan vatandaşa geri dönüş yapılıyor

Ödemiş Belediyesi’ne gittiğinizde ikinci katta sağdan ilk odada itiraz formu doldurmak için çalışan personellere elinizdeki evrakları götürmeniz yeterli. Ayrı bir forma, adınız, soyadınız, numaranız ile su faturasına ait adres yazıldıktan sonra imzalamanız isteniyor. Son aşamada ise Ödemiş Belediyesi’nin giriş katında bulunan ekibe tüm evrakları teslim etmeniz yeterli. Sonraki süreçte İZSU’nun konuyla ilgili size geri dönüş sağlamasını beklemelisiniz.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler