Advert
Advert

Son durağı Kiraz oldu

Son durağı Kiraz oldu
Son durağı Kiraz oldu Küçük Menderes
Bu içerik 636 kez okundu.

Kiraz’da konuşan 28. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “Akdeniz’de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarını ‘oldu bitti’yle ellerinden almaya çalışanlara karşı da Türkiye garantör olarak gereken karşılığı veriyor” dedi. 
 

İzmir’de ilçe ziyaretleri gerçekleştiren 28. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, ilçede cenaze namazı kılınan 84 yaşındaki Rukiye Yigen’in cenaze törenine katılarak dua etti. Yıldırım, ailesi Kiraz ilçesinde yaşayan şehit Emre Okan’ın mezarına da giderek su döktü. Daha sonra ilçe meydanındaki vatandaşlara hitap eden Yıldırım, “Dostlarımızı artıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız. Bölgenin Türkiye’ye ihtiyacı var. Güçlü Türkiye demek, güçlü Orta Doğu, daha huzurlu ve barış içinde yaşayan bir dünya demektir. Herkesin gözü üzerimizde. Türkiye’nin varlığı bu bölgenin teminatıdır. Türkiye, bunun için PKK bölücü terör örgütü ile mücadele ediyor. Türkiye, bunun için FETÖ terör örgütü ile mücadele ediyor. Türkiye, bunun için DEAŞ ile mücadele ediyor. Türkiye, bunun için S-400 savunma sistemini kuruyor. Bundan rahatsız olanlar var. Elbette vatandaşımızın güvenliği, emniyeti bizim için her şeyin üzerindedir. Kim ne derse desin. Bir vatandaşımızın burnunun bile kanamaması için gereken her türlü tedbiri alacağız. Akdeniz’de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarını ‘oldu bitti’yle ellerinden almaya çalışanlara karşı da Türkiye, garantör olarak gereken karşılığı veriyor. Türkiye, büyük bir ülke. Bu ülkede 82 milyon bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız” diye konuştu. 

"Saliha Başkan'ın isteği, bizim için emirdir"

 

Yıldırım, Kiraz halkına şöyle seslendi:  “31 Mart’ta kızımız Saliha’ya sahip çıktınız, yeniden seçtiniz. Allah razı olsun. Saliha Başkan da inşallah sizin bu desteğinizin karşılığını daha önce verdiği gibi bundan sonra da vermeye devam edecek. Biz de bütün teşkilatımızla beraber onun daha da güzel hizmetler yapması için gereken katkıyı vereceğiz. Onun isteği, bizim için emirdir. Dün Türkiye’nin değil, bütün dünyanın gıpta ile izlediği büyük bir eseri ülkemize kazandırdık. İstanbul-İzmir arasını üç saatin altına düşüren otoyolun açılışını yaptık. Yol medeniyettir, su medeniyettir. 18 yıldır medeniyet için yolları böldük, hayatları kurtardık. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin.” 

Kiraz'a Halkbank müjdesi

 

Bu sırada “Yolların kralı Binali Yıldırım” sloganlarına cevap veren Yıldırım, “Bayram yaklaşıyor. Siz siz olun kurallara uyun. Sevdiklerinizi üzmeyin. Bayrama gidenlerin mutlulukla gidecekleri yerlere ulaşmasını istiyoruz. Bunun için kurallara uyacağız” dedi.

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kiraz, bereketli bir ilçemiz. Tarımıyla, hayvancılığıyla güzel bir ilçemiz. Siz alnınızın teriyle kazanıyorsunuz, bütün İzmir’i besliyorsunuz. Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap veriyorsunuz. Allah razı olsun. İhtiyaçlarımız bitmez ama ihtiyaçlar olacak, bu ihtiyaçları giderecek irade olacak, kararlılık olacak. 18 yıldır liderimiz, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la beraber ülkemiz için, geleceğimiz için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Kiraz'da Halkbank yok, buraya da bir şube açılması için çalışmalar gerçekleştireceğiz.” 
 

Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek