Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

"Muhtarlar, bizim gözümüz kulağımız"

Küçük Menderes
Bu içerik 351 kez okundu.

Muhtarlarla sık sık bir araya gelen ve gündemdeki sorunları birlikte değerlendiren Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde ilk kez seçilen muhtarlarla ikinci kez bir araya geldi. Tanrıseven, “Ekip ruhu ile güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

İlk kez muhtarlık seçimini kazanarak yeni muhtar olan 29 muhtardan 14 muhtarı Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda ağırlayan Kaymakam Tanrıseven, çiçeği burnunda muhtarların sorunlarını dinledi. Tanrıseven, muhtarların mahallenin gözü kulağı olması gerektiğinin altını çizdi.

"Tire için ter dökeceğiz"

Yeni göreve başlayan 14 muhtara hitaben konuşan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, şunları kaydetti: “Bir mahallenin sorununu en iyi muhtar bilir. Siz, mahallenizde bizim gören gözümüz, duyan kulağımız olacaksınız. Bu nedenle muhtarlara büyük görev düşüyor. Siz, seçilerek göreve geldiniz. Ben inanıyorum ki mahallenizi en iyi şekilde temsil edeceksiniz.

Mahalle muhtarlarımızla sıklıkla toplantılar düzenliyoruz. İnşallah bundan böyle hepimiz, Tire için ter dökecek ve çalışacağız. Devletin varoluş amacı; vatandaşın rahat, huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamaktır. Siz de vatandaşların sorunlarını bize ve yerel yönetimlere aktarmakla görevlisiniz. Hepimiz, zincirin halkaları gibiyiz. Ekip ruhu ile hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza olan inancım tamdır.”

Sorunlarını aktardılar

Toplantıda muhtarlar, mahalleleriyle ilgili çeşitli sorunları dile getirdiler. Tire İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Jandarma Komutanı Nail Aykaç, Müftü Şaban Sadan ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin de çeşitli konularda muhtarlara bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda yeni seçilen muhtarlar, mahallelerine ilişkin çeşitli sorunları dile getirdi. Toplantıya Akyurt Muhtarı Zihni Çetin, Armutlu Muhtarı Mehmet Küçükoğlu, Büyükkale Muhtarı Necdet Küçük, Büyükkömürcü Muhtarı Şevket Acar, Dağdere Muhtarı Tuncay Yenilmez, Dallık Muhtarı Cengiz Demir, Dibekci Muhtarı Sercan Tekelioğlu, Hisarlık Muhtarı Mehmet Tokoluk, Kurşak Muhtarı Bülent Aksoy, Musalar Muhtarı Ramazan Özer, Ortaköy Muhtarı Tuncay Oral, Osmancık Muhtarı Ömer Şahan, Yemişler Muhtarı Mehmet Ali Küçükdoğan, Yeniçiftlik Muhtarı Gültekin Yalçın katıldı.

Kemal Tutcu

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler