Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Unutulmaz akşamda eğlenceye doydular

Unutulmaz akşamda eğlenceye doydular
Unutulmaz akşamda eğlenceye doydular Küçük Menderes
Bu içerik 572 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi tarafından ‘Yaylada, kırsalda, merkezde, her yerde eğlence’ etkinliğinin ilki, Köseler Mahallesi'nde gerçekleşti. İlerleyen haftalarda başka mahallelerde devam etmesi planlanan etkinlikte Ödemiş Belediyesi Kent Orkestrası konser verdi. İlki Köseler'de gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar için oyunlar hazırlandı ve bilim standı kuruldu. Köseler sakinleri için ise sağlık ekipleri tarafından ücretsiz olarak sağlık taraması yapıldı ve belediye tarafından kar helvası dağıtıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in konuşmasıyla başlayan gece, konser ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi ve İzmir Köy-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer de katıldı. Etkinlik öncesinde Köseler halkıyla sohbet ettiğini belirten Neptün Soyer, “Ödemiş Belediyesi, çok güzel bir şey yapmış. Mehmet Eriş Başkan da sağ olsun 'Köseler'de eğlencemiz var, katılır mısınız?' diye sorunca memnuniyetle geldik. Ben bu tarafı görmemiştim, ilk kez geldim. Burada kadınlarla ve muhtarımızla sohbet ettik. Önümüzdeki hafta da İzmir’de kurulmuş olan Pagos Pazarı'na buradaki kadınlarla katılıp ekonomi hayatına adım atmış olacağız” diye konuştu.

"Ödemiş bizim evimiz, hepimiz büyük bir aileyiz"

Şenliklerle köylüyü, vatandaşı, esnafı kalkındırmayı planladığını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,“‘Ödemiş bizim evimiz, hepimiz büyük bir aileyiz’diye bizim bir sözümüz var. Bugün ailemizin bir parçası olan Köseler Mahallemizdeyiz. Belli merkezlerde etkinlikler devam ediyor ama bu kez biz eğlenceden öte halkımızla burada buluşmak, onlarla sohbet etmek, dertlerini dinlemek, bizim onlara iletmemiz gereken mesajlarımız varsa onları iletmek ve yerelde bulunan hemşehrilerimizin dertlerine nasıl çözüm bulabiliriz diye düşünmek istiyoruz. Onların zenginliklerini iyileştirmek, ürünlerini değerlendirmek istiyoruz" dedi.

"Neptün Soyer halkla kaynaştı, bütünleşti"

Neptün Soyer’in etkinliğe katılımından memnuniyetle bahseden Eriş, “Bu akşam da Köy-Koop Başkanımız Neptün Soyer Hanımefendi, burada bizimle buluştu. Kahvehanede hanımlarla sohbet etti, meyve yedi, onların ürünlerini gördükten sonra o ürünleri nasıl değerlendirebileceklerini onlarla birebir görüştü. Bu konuda çok büyük bir deneyimi var. Bu deneyimini ne kadar paylaşırsa kırsalda kalkınmayı başarabileceğiz diye düşünüyorum. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz. Geç saatlere kadar bizimle birlikte oldu. Köylü kadınlarımızla sohbet ettiği kadar onlarla da kalkıp beraber oynadılar. Halkla kaynaştı, bütünleşti. Halkçılığı bir anlamda yaşamış olduk. Buradaki kadınlarımız mutlu, biz de mutluyuz. Kar helvası ikram ediyoruz, çocuklar için oyunlar var, bilim stantları var. Sağlık taramasıyla da beraber adeta bir şölen havasında bir gece geçiyor. Umarım Köseler halkı da bundan mutludur. Bunu hemen hemen her mahallemizde gerçekleştirmek istiyoruz. Bizi ağırlayan Köseler Mahallesi'ne, kadınına, çocuğuna, yediden yetmişe herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Köseler esnafını da dolaşan Başkan Eriş, onlarla sohbet etti ve isteklerini dinledi. Gerçekleştirilen etkinlikle beraber kırsalda yaşayan vatandaşlarla daha yakından ilgilenileceği planlanırken bir çok bölgede bu etkinliğin devam ettirilmesi düşünülüyor.

Büşra Boyar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler