Advert
Advert

Babasının izinden gidiyor

Babasının izinden gidiyor
Babasının izinden gidiyor Küçük Menderes
Bu içerik 2337 kez okundu.

Bir dönem Fenerbahçe'de de top koşturan eski futbolcu Erhan Uyaroğlu’nun 8 yaşındaki oğlu Şükrü de babası gibi futbolcu olacak. İzmir'in ve Türk futbolunun köklü kulüplerinden Altay'ın Ödemiş'teki futbol okulunda eğitim gören minik Şükrü, iyi bir futbolcu olabilmek için sıkı çalışıyor.

Oğlunun futbolculuk dönemindeki fotoğraflarını ve videolarını görünce futbola merak sardığını kaydeden Erhan Uyaroğlu, "Önce, oğlumu iyi bir eğitim alması için Ödemiş’teki özel bir koleje kayıt ettirdim. Burada başarılı bir şeklide eğitimini sürdürüyor. Daha sonra Şükrü'yü Altay'ın ilçemizde faaliyete geçirdiği futbol okuluna yazdırdım. Üç ay sürecek olan ve 150 futbolcu adayının ter döktüğü okulda arkadaşları ile uyum içerisinde, hocalarına saygılı bir şekilde futbolunu sürdürüyor. Hocaları Yasin Aksakal, Tuğrul Deveci ve Taşkın Şahin de ondan memnun olduklarını söylüyorlar. Bu da beni son derece memnun ediyor. Oğlumun eğitimini sürdürmesi ve iyi bir futbolcu olması için var gücümle çalışacağım” ifadelerini kullandı.

37 yaşında olan ve iki de çocuğu bulunan Erhan Uyaroğlu, futbola Ödemişspor alt yapısında başladı. Buradaki yeteneği ve başarılı futbolu ile dikkat çeken eski futbolcu, 1999 yılından itibaren Fenerbahçe'de ter döktü. Daha sonra Altınordu, Turgutluspor ve Sarıyer gibi takımlarda görev aldı. Eski futbolcu, bu günlerde ise babası Şükrü Uyaroğlu’na ait Ovakent'teki bir benzin istasyonunu çalıştırıyor.

 

İlker Özekli

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek