Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ödemişli kadınlardan yoğun ilgi

Ödemişli kadınlardan yoğun ilgi
Ödemişli kadınlardan yoğun ilgi Küçük Menderes
Bu içerik 1103 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi’ne bağlı Kadın Yaşam Merkezi, Ödemişli kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. 8 Mart 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilen merkez, yaz döneminde de Ödemişli kadınlara hizmet vermeye devam ediyor. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla pek çok kurs veren Kadın Yaşam Merkezi’nde yüzme eğitmeni olarak görev alan Özge Parlar, ”Yaz itibariyle gitar kursu, yüzme kursu, temel makyaj eğitimi, fitness, pilates, bale ile jimnastik; Halk Eğitim’e bağlı olarak da iğne oyası ile takı tasarım kursları kurslarımız devam etmekte. Yakın zamanda bu kurslarımıza ek olarak diksiyon kursu açacağız” dedi.

Talep, gün geçtikçe artıyor

Parlar, kadınlardan gelen talebin her geçen gün arttığını da belirterek, ”Haftalık olarak sportif kurslarımıza katılmak adına 180 kadınımız merkezimize geliyor. İŞKUR programı bazında Halk Eğitim katkılarıyla açılan iğne oyası ve takı tasarım kurslarımızda günde 60 ila 70 kadın katılımcımızı ağırlıyoruz. Bu kurslar sayesinde kadınlarımız, hem el marifetlerini güçlendiriyorlar hem de İŞKUR programı sayesinde günlük 25 ila 40 liralık gelir elde ediyorlar. Bunun yanı sıra çocuklarını bırakacak yeri olmayan kadınlarımız için üç yaşından altı yaşa kadar olan çocuklarını bırakabilecekleri bir oyun odamız var. Çocuklar, okul öncesi öğretmeni eşliğinde annelerinin kursları son bulana kadar burada çeşitli etkinlikler yaparak vakit geçirebiliyor” ifadelerini kullandı.

Ek gelir kazanıyorlar

Merkezin hafta içi beş gün 09.00 ile 18.00’a kadar, cumartesi günü ise yarım gün açık olduğunu belirten Parlar, ”Şu an 600’e yakın bekleyen kaydımız bulunuyor. Kadınlarımızın kayıt için iki adet vesikalık fotoğraf ile kimlik fotokopisi getirerek bizim vereceğimiz formu doldurmaları yeterli. Aynı zamanda İngilizce, Arapça ve Kuran-ı Kerim kursları da açmak istiyoruz fakat henüz hocamız bulunmuyor. Bu konuda da arayış içerisindeyiz. Kadınlarımız, bu merkezle hem kendilerine zaman ayırabiliyor hem de İŞKUR kurslarıyla beraber ek bir gelir elde etmiş oluyor. Bunun yanı sıra burada kursiyerlerimize hizmet veren ekibimizin tümü de kadın. Şu anda eğitmen, hizmetli ve diğer görevlileriyle 18 kişilik bir kadromuz var” diye konuştu.

Ece Köseoğlu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Torbalı’dan  tanışma ziyaretleri
Büyük Torbalı’dan tanışma ziyaretleri
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı