Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Saha komiserleri artık kamu görevlisi

Saha komiserleri artık kamu görevlisi
Saha komiserleri artık kamu görevlisi Küçük Menderes
Bu içerik 396 kez okundu.
Advert

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına yönelik başvuru kabul edildi. Buna göre spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından artık kamu görevlisi sayılacak.

 

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD), saha komiserlerinin de 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu'nda (Müsabaka görevlileri arasına alınarak kamu görevlisi olarak) yer alması için yaptığı mücadeleyi kazandı. Gençlik ve Spor eski bakanları AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile Bursa milletvelillerinden özellikle Refik Özen’in büyük uğraşları sonrası Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

 

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildikten sonra Genel Kurul'a geldi. TBMM Genel Kurulu'nda yapılan görüşmelerde kabul edilen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre spor müsabakalarında saha komiserleri de kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak.

 

"Büyük bir aileyiz!"

 

Teklifin yasalaşmasından önce TBMM’de milletvekillerini ziyaret eden TFSKD İcra Kurulu üyeleri, yasada saha komiserlerinin de yer alması için büyük çaba gösterdi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen başta olmak üzere bir çok milletvekilini ziyarete ederek dertlerini anlatan TFSKD İcra Kurulu, sonunda yasada kamu görevlisi olarak tanınmayı başardı.

 

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ercan Ütücü yaşanan gelişme sonrası, “Bursa Milletvekilimiz Refik Özen başta olmak üzere bu işle ilgilenen tüm vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bu kanun tüm Türkiye’de görev yapan saha komiseri arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Biz çok büyük bir aileyiz” dedi.

 

Haber Merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden bayrak asma çağrısı
Ödemiş Belediyesi'nden bayrak asma çağrısı
Melodi Psikolojik Danışmanlık Merkezi törenle açıldı
Melodi Psikolojik Danışmanlık Merkezi törenle açıldı