Advert
Advert

Salihli OSB'de hedef 10 bin kişiye istihdam

Salihli OSB'de hedef 10 bin kişiye istihdam
Salihli OSB'de hedef 10 bin kişiye istihdam Küçük Menderes
Bu içerik 233 kez okundu.

Doğalgaz ile birlikte yatırımcıların gözdesi haline gelen Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikalar hızla yükseliyor. Yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelen Salihli OSB'de 10 bin kişinin istihdamı hedefleniyor. 
 

Ege Bölgesi’nin yatırımcılar için her geçen gün daha cazibe merkezi haline gelen Salihli OSB'de beş yıl içerisinde 10 bin kişiye iş imkanı hedefleniyor. OSB Müdürü Çağrı Duygu ile birlikte OSB 1. Etap ve 2. Etap'ta incelemelerde bulunan Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, üreterek büyüyen Salihli OSB’nin 2023 yılında altın yılını yaşayacağını söyledi. Başkan Kayda, “Göreve geldiğimiz beş yıllık süre içerisinde müteşebbis heyetten aldığımız yetkiye dayanarak belediye imkanlarını kullanıp OSB 2. Etap'ta kamulaştırma işlemlerini tamamladık. Daha sonra hızlı bir şekilde parsel tahsislerini bitirip yatırımcıları Salihli Organize Sanayi Bölgesi 2. Etabı'na yatırım yapmaya davet ettikten sonra parselleri yatırımcılara vermeye başladık. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle bu bölgede tam 27 fabrikaya imza attık” dedi. 

Yüzde yüz doluluk oranı
 

Şu an OSB 1.etabın yüzde yüz doluluk oranı ile çalıştığını vurgulayan Başkan Kayda, “2014 yılında göreve başladığımızda OSB 1. Etap'ta 1400 işçi çalışıyordu. Ancak şu an 1. Etap, işsizlerin umudu oldu ve çalışan sayısı 3400'e ulaştı. OSB 2. Etap'ta verdiğimiz 27 fabrikadan bir kısmı, Ağustos ayı itibari ile işçi alımına başlayıp daha sonra faaliyete geçecek. Şu an 2. Etap'ta hummalı bir çalışma var ve Norm Cıvata fabrika binasını yükseltiyor. Agrobest ilaç firması inşaata başladı ve temel atma noktasına geldi. Öküzgözü Şarapçılık ve diğer işletmeler, ruhsat alma noktasına geldi. 27 fabrikada birçok gencimize iş kapısı açıyoruz. Hedefimiz, burada 10 bin insanımıza iş ve ekmek kapısını aralamaktır” diye konuştu. 

"Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olacak" 
 

Salihli OSB’ye doğalgazın adım adım yaklaştığını belirten Başkan Kayda, “Doğalgaz ile birlikte geriye kalan yaklaşık 240 dönüm arazimizi de yine büyük fabrikalara ve yatırımcılara vermeyi düşünüyoruz. 1350 dönüm alandan elimizde 240 dönümü kaldı. Altyapısı bitmiş, elektrik, su, telefonu her şeyi bitmiş bir 2. Organize Sanayi Bölgesi, şu anda önümüzde duruyor. Hedefimiz, 10 bin insanımıza ekmek kapısını aralamaktır. Çünkü biz bu sözü verdik. Şu anda vermiş olduğumuz fabrikalar ve 1. Etap'taki fabrikalarla birlikte çalışan işçi sayısı 7500’e ulaştı. Önümüzdeki yılın Temmuz ayından itibaren Salihli insanımızın burada çalışıyor olacağını göreceksiniz. Bunu tüm hemşehrilerimiz görecek. Bu, bizim için çok çok önemliydi. Çünkü ekonomimizin sıkıştığı, Salihli’deki işsizliğin de arttığı son günlerde Salihli’deki işsizliğin önlenmesi için Salihli OSB 2. Etabı, ilçemizin hayat damarı olacak. Bu konuda üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Salihli için hep tarım kenti diyoruz ama onunda yanında organize sanayi bölgesi ile bu bölge, Ege Bölgesi’nin parlayan bir yıldızı olacak. Salihlili hemşerilerimize hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı. 
 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret