Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Torbalı Belediyesi'nden Metropolis'e destek

Torbalı Belediyesi'nden Metropolis'e destek
Torbalı Belediyesi'nden Metropolis'e destek Küçük Menderes
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert

Torbalı Belediyesi, geçmişi 8500 yıl öncesine kadar uzanan ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Metropolis Antik Kenti kazı ekibiyle protokol imzalayıp maddi destekte bulundu. 
 

1990 yılından bu yana Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Celal Bayar Üniversitesi adına sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Aybek başkanlığındaki kazı ekibi tarafından yürütülüyor. Antik kent, içerisinde sürdürülen arkeolojik araştırma ve kazıların 29. yılına girdi. Yeniköy ve Özbey mahalleleri arasında bir tepenin üzerinde yer alan ve "Ana Tanrıça Kenti" anlamına gelen Metropolis Antik Kenti'nde kazı çalışmalarına bir destek Torbalı Belediyesi'nden geldi. 
 

Protokol imazalandı

 

Torbalı Belediyesi, geçmişi 8500 yıl öncesine kadar uzanan ve onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Metropolis Antik Kentinin toprak altında kalmış köklü tarihini gün yüzüne çıkarabilmek amacıyla arkeolojik kazı alanlarındaki çalışmalarına maddi destek verileceğini açıkladı. Bunun içinde belediye ile kazı ekibi arasında bir protokolde imzalandı. 
 

"Her zaman destek olacağız"

 

Daha önce de kazı çalışmalarına destek veren ve Torbalı tarihi için ilçeye bir de kent arşivi kazandıran Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, "Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarını destekliyoruz. İlçe tarihimiz adına her geçen yıl önemli eserlerin gün yüzüne çıktığı bu çalışmalara her zaman da destek olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Belediyesi'nden bayrak asma çağrısı
Ödemiş Belediyesi'nden bayrak asma çağrısı
Melodi Psikolojik Danışmanlık Merkezi törenle açıldı
Melodi Psikolojik Danışmanlık Merkezi törenle açıldı