Advert
Advert
Advert

Kedilere yuva çağrısına sessiz kalınmadı

Kedilere yuva çağrısına sessiz kalınmadı
Kedilere yuva çağrısına sessiz kalınmadı Küçük Menderes
Bu içerik 205 kez okundu.
Advert

Torbalı ilçesindeki Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarında yaşayan ve kedi baktığı için yaşadığı apartmanında hedef haline gelen Zehra Aslıhan’ın sesini Torbalı Belediyesi duydu. Özellikle yardıma muhtaç durumdaki sokak hayvanları için çalışma başlatan ve evinde kedi baktığı için zaman zaman komşuları ile kavga eden Zehra Aslıhan’ın barınak talebini Torbalı Belediyesi geri çevirmedi.

 

Bahçelievler Mahalle Muhtarı Adem Özcan’ın da girişimiyle Torbalı Belediyesi, mahallede yeşil alan olarak geçen alana sokak hayvanları için bir barınak yaptı. Etrafı demir çitle kaplanan, içine küçük, güvenli kulübeler konan alanda yer alan kedilerin periyodik olarak Torbalı Belediyesi veterinerleri tarafından kontrolden de geçirileceği belirtildi. 
 

Engelli kediler de barınıyor

 

Şu an 20’ye yakın sokak kedisinin barındığı barınakta özellikle bakıma muhtaç engelli kediler bulunuyor. Sokakta gördüğü bakıma muhtaç kedilere artık burada bakacağını ifade eden Zehra Aslıhan, Torbalı Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Apartmanda komşularıyla bu nedenden dolayı zaman zaman tartışmalar yaşadığını ifade eden Aslıhan, "Koskoca TOKİ’de kedilere bakabileceğim bir alan bulunamadı. Muhtarımız aracılığıyla Torbalı Belediyesi’ne talepte bulunduk. Kısa sürede yeşil alan olarak geçen bu yeri bize hazır hale getirdiler. Artık kedilere burada bakacağız" dedi. 
 

Belediye hizmete hazır

 

Öte yandan Torbalı Belediyesi yetkilileri, özellikle muhtarlar aracılığıyla sokak hayvanları için gelebilecek talepleri değerlendirmeye hazır olduklarını ve kurum olarak bu tür çalışmalarda yer almaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. 

 

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI