Advert
Advert

Eski stadyum yıkılacak

Eski stadyum yıkılacak
Eski stadyum yıkılacak Küçük Menderes
Bu içerik 717 kez okundu.
Advert

Yeni stadyumun yapılmasıyla adeta atıl durumda kalan emektar Tire 4 Eylül Stadı'nın akıbeti için Tire Belediye Meclisi'nde bir öneride bulunuldu. Tire Belediye Meclisi'nin CHP'li üyelerinden Görkem Orucak, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Temmuz ayı toplantısında Tire 4 Eylül Stadı'nın yıkılarak ortaya çıkacak alana otopark ve millet bahçesi yapılması yönünde önerge verdi.

Orucak, önergesinde şu ifadelere yer verdi: "Hızla gelişen ve büyüyen tarihi kentimiz Tiremizde çağımızın hastalığı betonlaşmaya karşı Yeşil Tire dokusunun korunması amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2019 Yerel Seçimleri vaatleri arasında bulunan ve kullanım hakkı T.C. Tire Belediyesi’ne ait olan ve atıl durumda bulunan Tire 4 Eylül Stadı’nın meclisimizde bulunan tüm saygıdeğer meclis üyelerinin de katkıları ve desteğiyle alt kısmı otopark üst kısmı millet bahçesi ve yeşil alan olmak üzere inşa edilmesini ve halkımızın kullanımına sunulmasını saygıyla arz ediyorum.

T.C. Tire Belediyesi Meclisi olarak gelecek nesillerimiz için önemli bir miras bırakmamız gerekmektedir. Bu projenin Yeşil Tiremize ilerleyen zamanlarda derin bir nefes aldıracağına inancım tamdır. Yeşil Tiremizde parti siyasetini bir kenara bırakarak şehrimiz için fayda sağlayacak projelere imza atmak, bizi bu makamlara layık gören ve makamlarımızın asıl sahibi halkımıza borcumuzdur. Gereğinin ivedilikle yapılmasını ve çalışmaların bir an önce başlanmasını arz ederim."

Tüm meclis üyelerince kabul gören önerge, önümüzdeki ay görüşülüp karara bağlanacak.

 

Kemal TUTCU

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
"Ödemiş’e gönül vermiş biriyim”