Advert
Advert

Resmen kardeş oldular

Resmen kardeş oldular
Resmen kardeş oldular Küçük Menderes
Bu içerik 754 kez okundu.

Torbalı Belediyesi, Karaman'ın Sarıveliler ilçesinin tek beldesi olan Göktepe Belediyesi ile kardeş kent protokolü imzaladı. Geçtiğimiz ay Torbalı Belediyesi ve Göktepe Belde Belediyesi meclisinde alınan karar ile iki şehrin kardeşliği meclisten de geçmişti. Torbalı Belediyesi, iki gün boyunca Göktepe'den gelen konuklarını ağırladı. Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan, Göktepe Belediye Meclisi üyeleri Yetiş Yaşar, Emrah Altıner ve Süleyman Gezer, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un Torbalı'da misafiri oldu. Torbalı'yı gezip özellikle Başkan Uygur'un ilçeye kazandırdığı alanlara hayran kalan Göktepe heyeti, dün de Başkan Uygur ile birlikte kardeşlik protokolünü imzaladı.

Tesislere hayran kaldılar

Yapılan protokole göre ikili ilişkilerin geliştirilmesi, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunulması, sanat, turizm gibi alanlarda projeler geliştirilmesi gibi alanlarda iki belediye kardeşlik yürütecek. Her iki kentin yöneticileri, iki gün boyunca bir araya gelerek Kardeş Kent Protokolü için görüş alışverişinde bulundular.

Torbalı'da gerçekleşen görüşmeler sonrasında Göktepe'den gelen konuklar, Torbalı Belediyesi yetkililerince belediye tesislerini gezdi. Torbalı'daki belediyecilik işleyişini yakından görüp bununla ilgili notlar alan Göktepe Belediyesi heyeti, ilçeye hayran kaldıklarını ve belediye yatırımları ile yapılan tesislerin kendilerine de büyük örnek olduğunu ifade etti.

"Bunun onurunu yaşayacağım"

Başkan Uygur'a ve Torbalı'ya olan hizmetlerine hayran kaldığını ifade eden Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan, "Belki dünyada en mutlu insan, bu iki gündür benim. Bu mutluluğu elleri nasırlı ama onurlu, vatanına bağlı, Atatürkçü, cumhuriyetçi Göktepelilere götüreceğim. Bu mutluluğumu cümlelere sığdıramıyorum. Başkanlık ayrı bir şey ama İsmail Başkan gibi duayen bir insana artık 'Abi' demenin gururunu ve onurunu yaşayacağım. Onun izinde yürüyen bir kardeş olacağıma inanıyorum. Her şey için çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Birlikte güzel şeyler yapacağız"

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, "İki kentin kardeşliğinden dolayı çok mutluyuz. Göktepe'ye göre daha büyük bir belediyeyiz. Daha büyük olduğumuz için de mutlaka küçük belediyelere sahip çıkmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Mutlaka birlikte çok güzel şeyler yapacağız. Hem Torbalı hem Göktepe için hayırlı olsun. Önümüzdeki süreçte belediyelerimiz için önemli çalışmalar yapacağımıza ve güzel bir işbirliği içerisinde olacağımıza inanıyoruz. Bizim teklifimi kırmadınız, buralara kadar geldiniz. İnşallah hepimiz için hayırlı olur" ifadelerini kullandı.

İHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altı kişilik köy: Lübbey
Altı kişilik köy: Lübbey
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek
Kuraklık devam ederse çiftçiye su verilmeyecek