Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Neden otopark olmasın?

Eski Ödemiş Devlet Hastanesi'nin yıkılan blokları nedeniyle ortaya çıkacak alana yapılacak otopark, ilçenin önemli bir sorununa çare olabilir

Neden otopark olmasın?
Neden otopark olmasın? Küçük Menderes
Bu içerik 2347 kez okundu.

Ödemiş halkının katkılarıyla 1971 yılında yapılan eski devlet hastanesinin yıkımına geçtiğim günlerde sinemaya gidenlerden toplanan 10 kuruşlarla yapıldığı bilinen A Blok'tan başlanmıştı. A ve B bloklar tamamen yıkılacak ancak C Blok ise kullanılmaya devam edecek. A ve B blokların yıkımıyla ortaya çıkacak alanın ise yeşil alan olarak değerlendirileceği açıklanmıştı.

Mevzubahis alanın değerlendirilmesi konusunda çeşitli fikirler öne sürülürken bunlardan birisi de buraya otopark yapılması olarak göze çarpıyor. Yeşil alanın altına yer altı otoparkı yapılabileceği gibi fiziki koşullar elverdikçe üç ya da dört katlı bir katlı otopark yapılmasının Ödemiş'in önde gelen sorunlarından otopark meselesine önemli bir katkı sunabileceği belirtiliyor.

Katlı otopark yapılması halinde buranın zemin katının iş yerleri şeklinde değerlendirerek hem ekonomiye can vermesi hem de şehrin göbeğinde yeni bir çekim alanı oluşturulabileceği de öneriler arasında. Şehrin tüm ana caddelerine yakınlığı, Ulus Meydanı ile Salı Pazarı gibi işler yerlere yürüme mesafesinde olması gibi nedenlerden dolayı ilçe merkezindeki otopark sorununa uzun yıllar merhem olabilecek bir çözüm şeklinde değerlendirmeler de yapılıyor.

Haber: İsmail Atahan KEÇECİ

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ALİ DAMCI     2019-06-28 İZMİR KARŞIYAKADAKİ ĞİBİ KATLI TOPLU ODEMIS PAZARI YERI ALTI OTOPARK ODEMİS CUMARTESI RAHATLAMIŞ OLUR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyük Torbalı’dan  tanışma ziyaretleri
Büyük Torbalı’dan tanışma ziyaretleri
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı
Ödemiş'in seçilmiş kadınları anlamlı buluşmada toplandı