Advert
Advert
Advert

Fakültenin kontenjanı açıklandı

Fakültenin kontenjanı açıklandı
Fakültenin kontenjanı açıklandı Küçük Menderes
Bu içerik 657 kez okundu.
Advert

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve İlçe Kaymakamı Emin Kaymak’ın yoğun çalışmalarıyla Kiraz'da kurulan İzmir'in ilk, Türkiye'nin 22. veteriner fakültesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin öğrenci kontenjanı belli oldu. 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi'ne 60 genel ve iki de okul birincisi kontenjanı ile başlayacak olan Kiraz Veteriner Fakültesi, üniversiteli gençleri bekliyor.

Kendisi de eğitimci olan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'ın yoğun çalışma ve çabaları ile 4 Şubat 2019'da Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar tarafından açılışı yapılan fakültenin kısa zamanda büyük yol kat edeceği düşünülüyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, "İlçe ekonomisine büyük canlılık getirmesi beklenen fakültenin getirilmesinde büyük rol oynayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a, Belediye Başkanımız Saliha Özçınar’a, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz’a Kirazlılar adına sonsuz şükranlarımıza sunarız. Fakültemiz, ilçemize, bölgemize ve Türkiye'mize hayırlı olsun" denildi.

Haber: Onur Karagöz

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli