Advert
Advert

"Bu netice ile demokrasi kazandı"

Küçük Menderes
Bu içerik 264 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesini gazetemize yorumlayan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, demokrasi tarihinin en özel olaylarından birini yaşadıklarını kaydetti

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen ve Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun galibiyeti ile sonuçlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi'nin sonuçlarını Küçük Menderes'e yorumladı.

Başkan Halis, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Değerli Ödemişliler! 23 Haziran 2019'da İstanbul’dan başlayıp bütün ülkemize yayılan çok güzel enerjinin tanıklığını yaşıyoruz. 31 Mart Seçimleri'nde yaşanan her türlü hukuk ve demokrasi kıyımına halkımız karşı durmuştur. İstanbul seçimleri, demokrasi tarihinin en özel olaylarından biri olmuştur. Halkın vicdanı ve adalet duygusu, ayağa kalkmıştır. Bu netice ile demokrasi kazandı. Birlik, beraberlik kazandı. Cumhuriyet kazandı. Umut kazandı. Adalet, hukuk kazandı. İstanbullunun cevabı ağır oldu.

23 Haziran'da alınan bu sonuç, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti'yi yani Millet İttifakı'nı yerelden iktidara taşıyan en büyük adımlardan biri olacaktır. 'Her şey çok güzel olacak' diye yolla çıktık ve her şey çok güzel oldu. Bize bu coşkuyu yaşatan başta İstanbul seçmenleri olmak üzere katkılarından dolayı hukuk demokrasi ve ülke sevdalısı tüm yurttaşlarımıza selam olsun. Daha güzel günlerde buluşma inancıyla sevgiler saygılar sunarım. "

Haber: Onur Karagöz

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İzmir'deki tüm muhtarlara ücretsiz ulaşım müjdesi
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret
İYİ Parti Ödemiş'ten fidan üreticilerine ziyaret