Advert
Advert
Advert

Büyük yıkım 10 kuruşluk binadan başladı

Büyük yıkım 10 kuruşluk binadan başladı
Büyük yıkım 10 kuruşluk binadan başladı Küçük Menderes
Bu içerik 1844 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te geçtiğimiz yıl Nisan ayında Ödemiş Devlet Hastanesi yeni kompleksine taşındıktan sonra boş kalan binaların yıkımında yeni aşamaya geçildi. Hurdası karşılığında yıkılan binaların tesisatları, kapı ve pencere doğramaları söküldükten sonra beton iskeletin yıkımına başlandı.

Metruk haliyle yaklaşık bir yıldır etrafına korku veren eski devlet hastanesinin üç bloğundan ikisinin yıkılacağı çalışma çerçevesinde yıkım işlemine, sinemaya gidenlerden toplanan 10 kuruşlarla yapıldığı bilinen ilk bloktan başlandı.

 

SUYLA BİRLİKTE YIKIM

Yıllarca Ödemişlilere hizmet veren ve “10 kuruşluk hastane” olarak da anılan emektar bina yavaş yavaş moloz yığınına dönüşürken çevre sakinleri yıkım çalışmaları sırasında yükselen toza dikkat çekince yüklenici firma önlem aldı. Sağlık Caddesi ve Saraçoğlu Caddesi sakinlerinden gelen talep sonrası ekipler sık sık su tutarak yıkıma devam etti.

Hurda karşılığında gerçekleştirilen yıkım ve enkaz kaldırma işi çerçevesinde A blokun ardından sıra B bloka gelecek.

Bir zamanlar SSK hastanesi olarak açılan C blok ise kullanılmaya devam edecek. C blokun Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ödemiş Devlet Hastanesi tarafından değerlendirilmesi planlanıyor. A ve B blokların yıkımının tamamlanması sonrası ortaya çıkacak alanın yeşil alan olarak değerlendirileceği açıklanmıştı.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli