Advert
Advert

“Adını yazdık mücevher taşa”

“Adını yazdık mücevher taşa”
“Adını yazdık mücevher taşa” Küçük Menderes
Bu içerik 449 kez okundu.
Advert

Ödemiş’te Sınav Temel Lisesi öğrencileri 19 Mayıs Gençlik  ve Spor Bayramı 100.yıl etkinlikleri kapsamında anlamlı bir çalışmaya imza attı. 100 öğrenci, Atatürk’ün Kocatepe’deki siluetini cam ve seramik taşlardan birer adet yerleştirerek panoya dönüştürdü. “Adını yazdık mücevher taşa” adlı çalışma büyük beğeni topladı.

Sınav Temel Lisesi’nin 100 öğrencisi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılında 100 adet dekoratif taşla Atatürk’ün siluetinin yer aldığı pano hazırladı. İzmir Marşı’nda yer alan “Adın yazılacak mücevher taşa” sözlerini hayata geçiren öğrencilerin hazırladığı bu anlamlı pano, okulun kurucusu Levent Kara ve okul müdürü Hasan Gümüş’e teslim edildi.

 

ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Öğrencilerin bu güzel eserinin Sınav Temel Lisesi’nin Kiraz yolu üzerindeki yeni kampusunda sergileneceğini açıklayan okul müdürü Hasan Gümüş, “Sanat eğitimi, tüm okullar ve öğrenciler için yaratıcı düşünme ve  problem çözümlerinde yenilikçi yollar geliştirme bakımından akıl almaz derecede önemlidir” diyerek  öğrencilerin bu örnek davranışını kutladı.

 

“GURUR VERİCİ”

Gümüş, “Gençlerimizin Atatürk’e ve cumhuriyete sahip çıkmaları gurur vericidir. Sanat kendini ifade etme ve farkındalık geliştirme için öğrencilerin özgürce takip edebileceği farklı yollar sağlar.

2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde sürekli bir sanat disiplini içinde eğitimini geliştirmeyi hedefleyen okulumuz ,akademik başarıların yanında öğrencilerin bilim, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini kapsayan kulüp çalışmalarına da büyük önem veriyor. Bu eserimizi de okulumuzun en güzel yerinde sergilenecektir” diye konuştu.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
"Ödemiş’e gönül vermiş biriyim”