Advert
Advert

ÖTO'dan birleştirici adımlar

ÖTO'dan birleştirici adımlar
ÖTO'dan birleştirici adımlar Küçük Menderes
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO) bünyesinde süt sektörü temsilcileri ÖTO çatısı altında bir araya geldiler. Ödemiş Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Ödemiş  Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Atik, Tekafos İzmir Aplikasyon Sorumlu Mustafa Hoşgönül, Tekafos Teknolojik Sistemleri adına Onur Işık ve Randox Laboratories Ltd. adına Esin Yıldız katıldı.

‘Süt Teknolojileri’ konusunun ele alındığı toplantıda Ödemiş Ticaret Odası üyesi mandıracılar, süt toplayıcıları vb. ilgili firmaların yaşadıkları sorunlar, sektördeki gelişmeler ele alındı.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ödemiş için en önemli sektörlerden biri olan süt sektöründe kaliteyi arttırmak için neler yapılabileceği konularında devamlı firma temsilcileri ile değerlendirmeler yaptıklarını iletti. Eriş, öncelikle sunulan hizmetin kalitesini arttırmak, mevcut firma sahiplerinin karşılaştığı sorunları gidermek ve onların işlerinde kolaylık sağlamak adına yapılabilecekler konusunda fikir istişaresinde bulunmaktan yana mutluluğunu dile getirdi.

Sektörün ihtiyaç duyduğu teknik konulardaki destek ve laboratuar desteği konularında atılabilecek adımlar hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını belirten Rıfat Eriş, “Bölge olarak süt üretimi konusundaki önemimizin ve gücümüzün farkında olarak, ürettiğimiz sütün ve süt ürünlerinin de kalite ve gücünü arttırmak adına yapılabilecekler konusunda değerlendirmelerde bulunduk. Toplantının faydalı olduğu kanaatindeyiz. Önümüzdeki dönemde hem firmalarımız hem bölgemiz çıkarları doğrultusunda atılabilecek adımlar konusunda elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

KüMha

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
İstanbul'daki çocuklara Tire'den süt gidecek
"Ödemiş’e gönül vermiş biriyim”