Advert
Advert
Advert

Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor

Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor
Türkönü Mahallesi beklenen altgeçide kavuşuyor Küçük Menderes
Bu içerik 556 kez okundu.
Advert

Ödemiş'in Türkönü Mahallesi uzun zamandır beklediği altgeçide kavuşuyor. Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesi kapsamında yol kotu yükselince, adeta ikiye bölünen mahallenin altgeçit ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.

Yolun güneyinde ikamet eden vatandaşların, yolun kuzeyinde kalan muhtarlık, sağlık ocağı, kurs merkezi ve mezarlığı ulaşmak için son derece işlek olan yoldan geçmek zorunda olduğu bilinirken özellikle mahallenin yaşlılarının, altgeçit olmamasından dolayı yaşadığı zorluk, yetkililer tarafından dikkate alındı. Yolda gerekli çalışmalara başlanıldığı bildirildi.

Türkönü Mahalle Muhtarı Nebi Çınar konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bölünmüş yol projesi dolayısıyla yolun kotu yükselmesi nedeniyle, mahallemizin altgeçit ihtiyacının sağlanması, vatandaşımız adına oldukça gerekli ve acil bir ihtiyaçtı. Bizlerde konuya ilişkin gerekli merciilere başvurmuştuk. Bölge müdürünün de mahallemize gelip gerekli araştırmaları yapması ve ihtiyacımızın bir kez daha görülmesi neticesinde, altgeçit çalışmalarına başlanmış oldu, yetkililere ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz"

Ayrıca Ödemiş'in en genç mahalle muhtarlarından olduğu bilinen Çınar, konuyla ilgili projenin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Seher İlay Semerci

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Cep Sineması Eylül’de açılacak
Bir ayda on yangın
Bir ayda on yangın