Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Endüstri Mühendisliği Merak Edilenler

Endüstri Mühendisliği Merak Edilenler
Endüstri Mühendisliği Merak Edilenler Küçük Menderes
Bu içerik 932 kez okundu.

Endüstri mühendisliği nedir sorusuna verilecek cevap, insan, malzeme ve makinenin bir verimlilik kazanmak uğruna sistem kurulması ve bu sistemin kurulması için oluşmuş olan mühendislik dalı olarak tanımlanabilir. Bu bölümde başarılı olmak isteyen kişinin öncelikle matematiği sevmesi ve ilgi duyması gereklidir. Analitik bir bakış açısı ile her soruna yaklaşabilme yöntemlerine açık olması gerekir. Teknoloji olmazsa olmaz detaydır.

 

Endüstri Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar?


Endüstri mühendisliği nedir sorusundan sonra mezunlarının ne iş yapacağı sorusunda üretim planlama alanında, satış ve pazarlama alanında, lojistik alanında, kalite güvenlik alanında, iş geliştirme uzmanlığında, portföy yöneticiliğinde görev yapabilirler.

 

Endüstri Mühendisliğinde İş Olanakları 


Endüstri mühendisliği çalışma imkânı oldukça geniş bir bölümdür. Üretim alanından, pazarlamaya kadar çeşitli departmanları kapsayabilir. Bankacılık, yazılım, ağır sanayi, ilaç, otomotiv gibi sektörlerde rahatlıkla çalışılabilir. Endüstri mühendisliği nedir Neleri kapsar? Hangi iş olanaklarını kapsar, endüstri alanında her adım hakkında, geçmişten geleceğe tüm teknolojik gelişmeleri https://www.stendustri.com.tr/endustri-40-uygulamalari/endustri-muhendisligi-h99681.html   adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Ödemiş Kent Konseyi'nden Başkan Eriş’e ziyaret
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler
Şehit eğitimci anısına anma töreni düzenleyecekler