Advert
Advert

İLK ADIMIN 100. YILI

İLK ADIMIN 100. YILI
İLK ADIMIN 100. YILI Küçük Menderes
Bu içerik 531 kez okundu.

Ödemiş'te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi yarın Ödemiş'te de törenlerle kutlanacak. 2011 yılından sonra ilk kez, Saraçoğlu Stadı 19 Mayıs kutlamalarına ev sahipliği yapacak.

Atatürk' ün Samsun'a çıkarak başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 100. yılında Ödemiş'te resmi kutlama programı yarın saat 10.00'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayacak. Ödemiş İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından çelengin sunulması sonrası saygı duruşu gerçekleştirilip İstiklal Marşı okunacak. Hükümet Meydanı'ndaki törenin ardından saat 10.30'da Saraçoğlu Stadyumu'nda kutlama programı düzenlenecek. Son olarak 2011 yılında 19 Mayıs coşkusuna sahne olan Saraçoğlu Stadyumu'nda yıllar sonra ilk kez bayram sevinci yaşanacak.

Prof Dr. Muzaffer Kula Lisesi'nin sorumluluğunda, Ödemiş İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Ödemiş İlçe Müdürlüğü'nün ortak organizasyonuyla düzenlenecek törende lise öğrencileri gösteriler gerçekleştirecek ayrıca çeşitli spor etkinlikleriyle 100. yıl coşkusu yaşanacak.

Ödemiş Belediyesi'nin düzenliği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlama etkilikleri kapsamında da bugün 15.00'da atletizm şenliği düzenlenecek. Uzun zaman sonra ilk kez düzenlenecek şenlikte bugün eleme heyecanı yaşanacak. Akşam 21.30'da Ödemiş Saraçoğlu Stadyumu önünde gençlik şöleni ve konseri düzenlenecek. Yarın akşam ise,19 Mayıs'ın 100. Yıl'ı anısına,Yeni Salı Pazarı Parkı-Sağlık Caddesi-Saraçoğlu Caddesi ve Hükümet Meydanı güzergahında fener alayı gerçekleştirilecek.

Seher İlay Semerci

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor