Advert
Advert
Advert

Tire’de Başkan Duran muhtarlarla dertleşti

“KEYFİ UYGULAMALARLA YÖNETİLMİŞ BİR BELEDİYEYLE KARŞILAŞTIK”

Tire’de Başkan Duran muhtarlarla dertleşti
Tire’de Başkan Duran muhtarlarla dertleşti Küçük Menderes
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda mali ve idari durumlarla ilgili bilgiler vererek, “Bir yandan borç ödeyeceğiz, bir yandan hizmet edeceğiz” diye konuştu. Duran, Tire Belediyesi’nin borçlarıyla ilgili çarpıcı rakamlar paylaştı.

 

“İŞİMİZ ZOR, BİZ ZORU SEVERİZ”

“İşimiz zor ama biz zoru severiz” diyen Tire Belediye Başkan Salih Atakan Duran, mahalle muhtarlarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Duran şunları söyledi: “Sizlere seçim dönemimde söz vermiştim. Makamının önünde saatlerce beklenen ve ulaşılmayan başkan olmayacağım demiştim.  Çok şükür göreve geldiğimizden bu yana ulaşılan bir başkan oldum. Bir yandan ziyaretleri kabul ederken bir yandan da belediyeyi mali ve idari konuda inceledik.

 

“NEREDEN TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR”

Yaptığımız incelemelerde, mevzuattan ve ciddiyetten uzak, ahbap çavuş ilişkisine dayalı bir yönetim anlayışının olduğu, mali yönden tükenme noktasına gelmiş, tamamıyla keyfi uygulamalarla yönetilmiş bir belediye yapısı ile karşılaştık. Görevli arkadaşlarımız halen çalışmalarına devam ediyor. Her geçen gün yeni bir sıkıntı ile karşılaşıyoruz. Hani bir laf vardır ‘Nereden tutsak elimizde kalıyor’ maalesef belediyemizin durumu bu. İşimiz zor, farkındayız ama biz zoru severiz bahanelerin de arkasına saklanacak değiliz.

 

“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIMIZIN NE İSTEDİĞİDİR”

Seçim yarışı 31 Mart itibariyle sona ermiştir, 31 Mart’tan sonra hizmet yarışı başlamıştır. Bundan sonra bize düşen belediyeye gelen vatandaşın kim olduğu, ne olduğu, nerden geldiği değil, önemli olan gelen vatandaşımızın ne istediğidir.

Biz bir mahalleye gittiğimizde ya da mahalle muhtarı bize geldiğinde, bu muhtarımız aslında şu partili, mahallesinde şu partiye oy çıkmış gibi lafları ne benden, ne ekibimden ne de bürokratlarımdan duymayacaksınız. Bana oy versin vermesin, her mahallemizin, her birimimizin belediye başkanıyım. Hiçbir kardeşimizin, muhtarımızın bundan şüphesi olmasın”

 

“HEM BORÇ ÖDEYECEĞİZ HEM ÇALIŞACAĞIZ”

85 bin kişinin hakkını kimseye çarçur ettirmeyeceklerini söyleyen Duran şöyle devam etti: “Belediyemizin şu an 58 Milyon TL borcu var. Bu borçlara İZSU’ya geçen işçilerin 5 Milyon TL’lik tazminatı ve Gölet alanındaki arsa sahiplerinin 20 Milyon TL’lik tazminatları dahil değil. Belediyenin tüm işletmeleri zarar etmiş durumda. Sadece 1 ayda yaptığımız uygulamalarla Toptepe Aile Gazinosu’nu kar eder bir hale getirebildik. Belediyenin işletmelerinde 85 bin kişinin hakkı var, ben bu hakkı kimseye çarçur ettirmem. Çalışacağız, çok çalışacağız, bir yandan borç ödeyeceğiz, bir yandan hizmet edeceğiz bir yandan da projelerimizi el birliğiyle gerçekleştireceğiz”

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı