Advert
Advert

Kiraz yolu şantiyeye dönüştü

YILLARDIR BEKLENEN PROJEDE YENİ ETAP

Kiraz yolu şantiyeye dönüştü
Kiraz yolu şantiyeye dönüştü Küçük Menderes
Bu içerik 2725 kez okundu.

Küçük Menderes havzasının 2010’lu yılların başından beri tamamlanmasını beklediği Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesinin Ödemiş-Kiraz etabı beş koldan devam ediyor. Kiraz’da çevreyolu için hazırlıklar sürerken Ödemiş-Kaymakçı arasında Yolüstü çevreyolu, Kaymakçı çevreyolu, Gereli geçişi, Türkönü geçişi, Ertuğrul ve Kurucuova girişleri adeta şantiyeye dönüştü.

 

YOLÜSTÜ’NE VE KAYMAKÇI’YA ÇEVREYOLU

92 kilometrelik Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesinde Torbalı-Bayındır-Doyranlı bölümü ve Kiraz-Çaylı bölümü büyük ölçüde tamamlanırken çalışmalar son dönemde Ödemiş-Kaymakçı-Çaylı bölgelerinde yoğunlaştı. Özellikle tarımsal üretimin yoğun olması ve traktörlerin de ana yolu kullanması ile “Konvoy yolu” olarak da anılan Ödemiş-Kaymakçı arasında Yolüstü Mahallesi’ndeki çevreyolu için çalışmalar hız kazandı. Yolüstü’nde sürücülere slalom yaptıran mahalle içi yol yerine mahallenin güneyinde açılan çevreyolu Gerçekli yolu kavşağında yeniden ana yola bağlanıyor.

 

ULAŞIM SERVİS YOLUNDA, İŞARETÇİLERE DİKKAT!

Bu bölümden Gereli girişine kadar olan bölgede mevcut yolun yanına yeni şeritler açılırken Gereli’den Ertuğrul Mahallesi girişine kadar olan bölümde ise yolun kotu yükseltiliyor. Sıcak asfalt için çalışmalar Gereli ile Ertuğrul Mahallesi arasında yoğunlaşırken Ertuğrul girişinden Kaymakçı girişine kadar olan bölümde asfaltlama için zemin hazırlığı yapılıyor. Çalışmalar nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanırken bir yandan iş makinesi ve hafriyat kamyonlarının da işlemesi nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri hayati önem taşıyor.

Bölünmüş yol çalışmalarında Kurucuova ile Kaymakçı arasında bulunan ve durağa da ismini veren “Tek ev” yıkılırken Kaymakçı’da ise yaklaşık 3 kilometrelik çevre yolu için hummalı bir hazırlık devam ediyor.

 

ESELLİ MEZARLIĞI ÖNÜNE DUVAR ÖRÜLDÜ

Kaymakçı’nın Ödemiş yönünden girişi olan Göksarı Mevkii’nden başlayıp mahalleyi güneyden kuşatarak Eselli Mezarlığı’na kadar uzanan çevreyolu kapsamında köprü inşaatları sürerken Eselli Mezarlığı’nda da yol kenarında yer alan mezarlar taşınarak bir istinat duvarı inşa edildi. 

Kaymakçı çevreyolu şimdiden işlek bir hal alırken çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte trafik Kaymakçı içerisinden güneye alınmış olacak. Çalışmalar kapsamında Kiraz-Beydağ yol ayrımına da büyük bir dönel kavşak kurulacak.

Başar Uçar

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Dokuz bin sahte oy kullanmışlar
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor
Ayakkabıcıların yüzü gülüyor