Advert
Advert
Advert

Hem teşekkür etti, hem de bir tesis için daha rampa istedi

Hem teşekkür etti, hem de bir tesis için daha rampa istedi
Hem teşekkür etti, hem de bir tesis için daha rampa istedi Küçük Menderes
Bu içerik 1177 kez okundu.
Advert

Ödemiş Belediyesi’nin Park Kafe’de engelli vatandaşlar için hazırladığı rampa ile kafeteryaya konuk olan engellilerin hayatı kolaylaştı. Park Kafe’de Engellilerin kullanımına uygun tuvalet olduğu halde engelli rampası olmadığını belirterek talepte bulunan Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Sekreteri Arif Taş kısa sürede tamamlanan bu çalışma için Başkan Mehmet Eriş’e teşekkür edip önemli bir istekte bulundu.

Ödemiş Belediyesi, Engelliler Haftası öncesi Park Kafe’yi de engelsiz bir sosyal tesise dönüştürecek bir çalışmaya imza attı. Aynı zamanda CHP yedek belediye meclisi üyesi olan Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Sekreteri Arif Taş’ın talebi sonrası Başkan Eriş’in talimatıyla harekete geçen belediye fen işleri ekipleri engelli araçlarının kullanımına uygun bir rampayı kurdu. Engellilerin kullanımına uygun tuvalet olduğu halde merdivenler nedeniyle ulaşmanın güç olduğu Park Kafe engelsiz bir sosyal tesis haline geldi.

 

“HEMEN TALİMAT VERDİ”

Engellilerin rahatlıkla Park Kafe’den yararlanmaya başladığını dile getiren Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği Sekreteri Arif Taş, kendisinin de bizzat özel aracı ile rampayı denediğini ifade ederek, “Ben dernekteki görevim ve yedek meclis üyesi olmam itibariyle engellilerimiz için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum. Bu doğrultuda Park Kafemizde engellilerimiz için tuvalet vardı ne yazık ki engellilerin kullanımına uygun rampa yoktu. Bu konuda da geçtiğimiz dönemde de taleplerim olmuştu. Bu konudaki talebimizi Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş’e ilettiğimizde yakından ilgilendi. Hemen verdiği talimat sonrası rampa belediye ekiplerimiz tarafından kuruldu. Şimdi tesisin içerisine de rahatlıkla girebiliyoruz” dedi.

 

“AHRANDI’DA DA BENZER BİR ÇALIŞMA YAPILABİLİR”

Park Kafe’nin yanı sıra Ödemiş Belediyesi’nin Ahrandı’daki sosyal tesisleri için de böyle bir çalışmanın gerektiğini söyleyen Taş, “Ahrandı Aile Restoran ve Çay Bahçesi için de benzer bir çalışma yapılabileceğini düşünüyorum. Bu ve benzeri güzel çalışmaları yapabileceğimizi umut ediyorum. Mehmet Eriş başkanımız da bu konuda bizlere her zaman destek veriyor, her şey için teşekkür ediyorum” dedi.

Başar Uçar

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı