Advert
Advert
Advert

Çıraklık eğitim kazası unutulmadı

ÖDEMİŞ’TE 1997 YILINDA GEÇİRDİKLERİ KAZA SONRASINDA HAYATLARINI KAYBEDEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER İÇİN MESLEKİ EĞİTİMDE ANMA GÜNÜ

Çıraklık eğitim kazası unutulmadı
Çıraklık eğitim kazası unutulmadı Küçük Menderes
Bu içerik 2165 kez okundu.
Advert

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi’nin 1997 yılında düzenlediği Manisa Vestel fabrika ziyareti dönüşünde meydana gelen kazada hayatını kaybeden öğretmen ve öğrenciler okul bahçesinde yapılan keşkek hayrı ile anıldı.

Anma törenine, hayatını kaybeden okul müdür yardımcısı Kadir Köle’nin ailesi, eşi Aysel Köle, Başkan Eriş’ in yanı sıra Ödemiş Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Necati Gülgen, Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy, Ödemiş Sarraflar Odası Başkanı Şerif Naz, Ödemiş Gıda Maddeleri Odası Başkanı Hülya Çavuş, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir Silay ve eğitim şehitlerinin aileleri katıldı.

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Yener “1997 yılında üzücü bir kaza sonrası hayatını kaybeden eğitim şehitlerimizi bugün burada saygı ve özlemle anıyoruz. Kazada kaybettiğimiz öğretmen ve öğrencilerimizi unutmadığımızı hatırlatmak adına her yıl bu tarihte kendilerini anıyoruz.” dedi.

 Törene katılan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de “1997 yılında hayatlarını kaybeden değerli öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Bizler de onları asla unutmayacağız. Ailelerine bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Tören, hayatını kaybedenler için yapılan dualarla son buldu.

Olay 1997 yılında Manisa’ya düzenlenen eğitim gezisinden dönerken, Ödemiş-Bozdağ yolunda aracın frenlerinin tutması sonucu gerçekleşmişti. Kazada, okulun müdür yardımcılarından Kadir Köle, elektronik bölümü öğretmeni Erol Güçlü, elektronik bölümü öğrencileri Mehmet Yörükoğlu, Serkan Ateşli, İzzet Aypak, Mustafa Ekiz, Mehmet Çatalkafa ve araç şoförü Yaşar Bodur hayatlarını kaybetmişti.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2019-05-03 Bende O.kazadan.yaralı.kurtulan.birisi.Olarak.hatirlatmak.isterimki.05.05.1997.tarihinde.Olmuştur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Ege turizminde yeni trend: Köylü konsept
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı
Kafa kafaya çarpıştılar: 11 yaralı