Advert
Advert
Advert

Çekül’de “Birgi’nin Renkleri” sergisi

Çekül’de “Birgi’nin Renkleri” sergisi
Çekül’de “Birgi’nin Renkleri” sergisi Küçük Menderes
Bu içerik 405 kez okundu.
Advert

Birgi Çekülevi’nde el emeği ve göz nuru el işi ve takım tasarım eserleri sergilendi. Sergi açılışını Ödemiş Belediye Başkan Vekili Hamdi Halis ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş yaptı.

Çekül Vakfı ve Ödemiş Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen “Birgili Kadınlar Tasarımla, Birleştirdikleri El İşi Ürünlerini Paylaşıyor” sergisinde Birgili bayan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri sergilendi.

“Birgi’nin Renkleri“ sergisi açılış törenine Ödemiş Belediye Başkan vekili ve CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rifat Eriş, Ödemiş Belediye Meclis üyeleri Tülin Bozoğlu, Mehmet Okumuş, CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Emine Seçer, Ödemiş Belediyesi özel kalem müdürü Levent Başer ve Birgili kursiyer bayanlar yapılan açılışa katılım gösterdiler.

Açılışı gerçekleştiren Ödemiş Belediye Başkan vekili ve CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Burada Birgili kadınlarımızın el emeği göz nuru eserlerinin bir arada olduğu sergi için bir aradayız. Kadınlarımız Birgi’nin kültürü ve dokusuna katkıda bulunmak için aldıkları kurs sonrasında eserlerini burada sergileyecekler. Ben emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Çekül Evi sorumlusu Melike Dilber de “Kursta, Birgi’nin motiflerini ve renklerini bir araya getirdik” dedi.

Sergiyi gazetemize değerlendiren Melike Dilber “Bugün burada el işi kursu yıl sonu sergisinin açılışını yaptık. Kursumuza Birgi ve Ödemiş’ten 30 kadar kursiyerimiz katıldı. El sanatları ve takı tasarım üzerine yapılan bir kurstu, kursta yapılan ürünleri bugün sergilemek için buraya geldik. Hem Birgi’nin motiflerini ve renklerini bu sergi de bir araya getirdik. Sergimiz Cumartesi akşam 5 e kadar açık olacak, kadınlarımıza hem sosyal anlamda hem de yaptıkları ürünlerin satışını sunuyoruz. Kursumuz Haziran sonuna kadar devam ediyor. İstek gelirse tekrar seneye Aralık ayında Halk Eğitimle birlikte, Halk Eğitimden tekrar öğretmen isteyerek kursumuzu başlatabiliriz. Bu sene iki tane öğretmenimiz vardı. Dikiş, nakış ve takı tasarım üzerine çok güzel yol aldılar. ÇEKÜL Vakfı hem yer olarak hem de kadınlarımızın yaptığı ürünleri internet üzerinden da satışa sunuyoruz. Birgi evinin açık olduğu günlerde de burada satışımız oluyor. Ziyaretçiler gelip buradan katkı sağlaya biliyorlar. Birgili kadınlar burada hem el sanatlarını geliştiriyorlar hem de ekonomilerine katkı sağlıyorlar. O yüzden çok güzel bir çalışma ortaya çıkıyor” dedi.

Serginin önümüzdeki Cumartesi gününe kadar açık kalacağı bildirildi.

Turgay Konuralp

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI