Advert
Advert
Advert

EFELERİN RESSAMI TATİL BELDELERİNDE

EFELERİN RESSAMI TATİL BELDELERİNDE
EFELERİN RESSAMI TATİL BELDELERİNDE Küçük Menderes
Bu içerik 377 kez okundu.
Advert

“Efelerin Ressamı” olarak tanınan Mustafa Ali Kasap yaz döneminde tatil otellerinin “Resim Atölyesi” bölümlerinde faaliyetlerine devam ediyor.

Efe kadın ve erkeklerin resmini yaparak o dönemi hikâyeler, tiyatral oyunlar, Harmandalı oyunu ve orijinal kıyafetler ile anlatan/ kurgulayan ressam Mustafa Ali Kasap, sonrasında izleyenlerle birlikte efe resmi yaparak izleyenlere farklı bir deneyim yaşatıyor.

 

TV PROGRAMI, KİTAP KAPAĞI, SERGİLER

“Mustafa Ali Kasap ile Resim Atölyesi” adıyla her salı saat 14.00 de TV9 İZMİR de canlı performans programına devam eden, birçok kitabın kapağını resimleyen bu güne dek yurt içi ve dışında sayısız sergi açan, çeşitli ödülleri ve kitapları bulunan Ressam Kasap, Ödemiş’ de bulunan resim atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Amacının “Efelik Kültürü” nü anlatmak, ata kültürünün yaşamasını sağlamak olan efelerin ressamı Mustafa Ali Kasap yaz ayları döneminde tatil yörelerindeki otellerin yabancı konukları ile buluşarak, kültürümüzü deneyimleterek tanıtmayı severek yaptığını ve turizm elçisi olarak görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Turgay Konuralp

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK'ların önemini anlattı
STK'ların önemini anlattı
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI
ÖDEMİŞ TOKİ KURA SONUÇLARI