Advert
Advert
Advert

BEYDAĞ’DA YEMEKTEN 81 KİŞİ ZEHİRLENDİ

BEYDAĞ’DA YEMEKTEN 81 KİŞİ ZEHİRLENDİ
BEYDAĞ’DA YEMEKTEN 81 KİŞİ ZEHİRLENDİ Küçük Menderes
Bu içerik 748 kez okundu.
Advert

 Beydağ’ da yapılan 31 Mart Yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını kazanan, CHP’li Feridun Yılmazlar’ın 12 Nisan 2019 tarihinde, gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından, vatandaşlara verilen yemekten, 81 kişinin gıda zehirlenmesi sebebiyle, Ödemiş, Tire  ve Beydağ devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı bildirildi. Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, önceki gün Ödemiş Adliyesi’ nde İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını almış, 12 Nisan 2019 tarihinde de görevi önceki Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk’ ten devralmıştı.

Devir teslim töreninin ardından gerçekleştirilen tavuk- pilav-ayran ikramından bir süre sonra vatandaşların rahatsızlıklarının ortaya çıktığı bilgisi edinildi.  Geçtiğimiz akşam saatlerinde  yaşanan gelişmede, vatandaşların bulantı  kusmayla başlayan şikayetleri üzerine  Beydağ’dan Ödemiş Devlet Hastanesine ilk olarak içinde çocuk ve büyüklerin bulunduğu 26 kişi ayrı ayrı ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Üç kişi ise Tire Devlet Hastanesi’ne gönderildi, diğer etkilenen 43 kişinin Beydağ’ da tedavi altına alındığı bildirildi.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. KİPİCİ KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

 Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Kipici “Belediye önünde dağıtılan yemekten sonra vatandaşlarımızda bir gıda zehirlenmesi olayı gerçekleşti. Kurumlarımızda yaptığımız incelemede 71 kişinin resmi başvuru yaptığı bilgisindeyiz, bu 71 hastadan, 14’ ünün servislere yatışları yapılmıştır. Konuyla ilgili, İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte gerekli incelemeler yapılmaktadır. Ödemiş Devlet Hastanesine şu ana kadar 26 başvuru gerçekleşti, olayın meydana geldiği Beydağ ilçemizde 43 hasta, Tire Devlet Hastanesi’ne ise 2 hasta başvurmuştur. ” dedi. Kipici, son olarak bu verilerin artarak değiştiğini, hastanelere başvuru yapanların sayısının toplamda 81'e ulaştığını bildirdi.

TURGAY KONURALP

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Başkan Delibalta'dan iki konuda sorular
Kimi memnun kimi dertli
Kimi memnun kimi dertli